ERDOĞAN PUTİN’LE GÖRÜŞTÜ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 29 Haziran, 14:42'de eklendi

Rusya Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı sitesinden yapılan açıklamaya göre ikili yüz yüze görüşecek.

 

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İstanbul’daki terör saldırısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü.

 

Cumhurbaşkanlığı sitesinden görüşmeye ilişkin yapılan açıklama şöyle; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, görüşmede, Türkiye-Rusya arasındaki ikili ilişkilerin normalleşmesinin önemi üzerinde durmuşlardır.

 

 

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Putin, ikili ilişkileri yeniden canlandırmak için gerekli adımları atmanın yanı sıra, bölgedeki siyasi, ekonomik ve insani krizler karşısında işbirliği içinde olmanın önemine de işaret etmişlerdir.

 

Sayın Putin, görüşme sırasında, İstanbul’daki menfur terör saldırısını da kınayarak, Cumhurbaşkanımızın şahsında tüm Türk halkına taziyelerini iletmiştir.

 

 

İkili ilişkilerin yeniden canlandırılması ve terörle ortak mücadele konularında kararlılıklarını vurgulayan iki lider, irtibat halinde olma ve yüz yüze görüşme konusunda da  mutabık kalmışlardır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.