ERİŞİLEBİLİR SEYAHAT SEKTÖRÜ İÇİN KİŞİSELLEŞTİRME ÖNEMLİ

Güncel, Sektörel Haberler, slide 16 Ekim, 18:16'de eklendi
“Keşif yolculuğu: Herkes için kapsayıcı ve erişilebilir seyahat için çalışmak” adlı rapora göre, erişilebilir seyahatin önündeki en büyük engellerden biri hala hatalı veya eksik bilgi ile birlikte vasıflı müşteri hizmetinin olmaması. Çalışma ayrıca, erişilebilirlik ihtiyacı olan yolcuların, artık bu ihtiyaçlarının ana hizmetin bir parçası olarak ve ekstra ücret ödemeden karşılanmasını beklediğini gösteriyor.

Ses tanıma gibi spesifik gelişmelerin olağan görülmeye başlamasıyla birlikte, teknolojinin erişilebilir seyahatteki rolü de giderek önem kazanıyor. Araştırmada tüm seyahat deneyimi ve bunun farklı ihtiyaçlara ne ölçüde uyarlandığı konusundaki puanlama 10 üzerinden 6,2 olarak ölçüldü. Uçak yolculuğu en çok tercih edilen ulaşım yöntemi oldu. Erişilebilirlikle ilgili tren istasyonları 10 üzerinden 4,9 puan alırken, konaklama 10 üzerinden 6,2 puan aldı.

“SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONUSUNDA KARARLIYIZ”

Amadeus Kurumsal Strateji Başkan Yardımcısı Alex Luzárraga, araştırmaya ilişkin, “Seyahat erişilebilirliğini iyileştirmek, tüm müşteriler için kullanım kolaylığını artırmak anlamına geliyor. Seyahat engellerini kaldırmak, seyahat önerilerini kişiselleştirmek, seyahat deneyimini kolaylaştırmak için teknolojiyi kullanmak ve insanların özerk bir biçimde yönetebileceği daha erişilebilir bir altyapı kurmak herkese yarar sağlayacaktır” yorumunu yaptı.

Amadeus Kıdemli Başkan Yardımcısı, Genel Danışmanı ve Genel Sekreteri Tomas López Fernebrand ise şunları söyledi: “Seyahat sektöründe sürdürülebilirlik konusunda kararlıyız. DJSI tarafından sektörümüzde dünya lideri ilan edilmiş olmamızdan gurur duyuyorum. Erişilebilirlik, sürdürülebilir bir seyahat sektörünün kilit unsuru ve insanların seyahat erişimini genişletmenin güçlü bir aracıdır. Ve teknolojinin bu noktada bir kolaylaştırıcı olarak oynayacağı rol çok büyük. Erişilebilir seyahatin herkes için olağan hale gelmesini sağlayacak sektör standartlarını sağlamlaştırmak için tüketicilerle, özel sektörle ve kamu sektörüyle işbirliği içinde çalışmak gerekiyor.” habertürk

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.