ERKAN YAĞCI ;” OTELLER 2018 YILINDA FİYATLARINI ARTIRMALI “

Güncel, Sektörel Haberler, slide 16 Ocak, 15:55'de eklendi

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği-  AKTOB 2018 yılının ilk geleneksel öğle yemeğini Aska Lara’da gerçekleştirdi AKTOB üyelerinin ve turizm profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıya Antalya Valisi Münir Karaloğlu da katıldı.

GM DERGİ – SABRİYE ÇAY

Toplantının açılış konuşmasını yapan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı 2017 yılı değerlendirmesi yaparak, 2018 turizm sezonu hakkında açıklamalarda bulundu.  Başkan Erkan Yağcı 2017 yılının Türk Turizmi için toparlanma yılı olduğunu belirterek, 2018 yılının ilk fuarı olan Hollanda’daki Vakantiebeurs Utrecht ile ilgili değerlendirmelerini  turizmcilerle paylaştı.

Fuarı ve Hollanda pazarı hakkında Yağcı ; “ Hollanda’da Türkiye standına olan ilgi son iki yıldır olmadığı kadar fazlaydı. Profesyonellerin 2018 yılına pozitif düşüncelerle başlaması ve motivasyonlarının yüksek olması fuarın ruhuna yansıdı. Hollanda pazarında yüzde 30 ile 60 arasında bir artış olacak. Türk turizm profesyonelleri olarak 2018 yılına umutlu ve olumlu başladık” dedi.

FUARDA ANTALYA TANITIMINDA BİR İLK

Fuarda Antalya Bölgesi tanıtımı için bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek “ Fuarda Antalya’nın tanıtımını Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sivil toplum örgütü AKTOP olarak birlikte yaptık.  Bizim yıllardır gerçekleştirmek istediğimiz bu sistemi 2018 yılında hayata geçirmekten mutluluk duyduk bu sistem ile hem uyumlu hem de sonuca odaklı bir fuar yaşadık. Bu sistemi diğer fuarlarda kullanmak istiyoruz” dedi.

2018 YILI ÇIKIŞ YILI OLARAK GÖRÜLMELİ

Erkan Yağcı 2018 yılı sezonu için; “Rus pazarında yükselişler devam ediyor, Avrupa pazarı da hareketli. Umutsuz olmamız için şuan için bir sebep yok, ama dikkat etmemiz gereken konular var.  Tur operatörleri haksız rekabet etmemeli, otellerimiz de 2018’i çıkış yılı olarak kabul edip fiyatlarını artırmalılar. Fiyat artırımları yaparak iki yıl içinde 2014 rakamlarına geri dönüşü sağlamalıyız” dedi.

Türk Turizmi kendini besleyen ve kendi kendini büyüten bir yapı haline geldiğini ifade eden Yağcı;     “2018 yılında Antalya’nın 12 milyon rakamlarını göreceğine inanıyoruz. Biz Antalya’da profesyoneller ve sektör paydaşları olarak birlik ve beraberliğin gücünü benimsedik. 2018 yılında da birlik ve beraberlikle turizm sezonunda başarı sağlayacağız” dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.