32.3 C
Antalya
Cuma, Temmuz 1, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Fenix’in hedefi Antalya’yı en lüks segmentte tatil destinasyonu yapmak

ANTALYA’DA DÜNYA MARKALARIYLA YENİ YAŞAM MERKEZİ FENIX CENTER

Antalya’nın yükselen yıldızı Fenix Center projesi, alanının güçlü markalarıyla 3 yeni anlaşmaya imza attı. Dünyaca ünlü Swissotel Living, Akdeniz’deki ilk rezidans yatırımını Konyaaltı Plajı’nın yanıbaşındaki Fenix Center’da hayata geçiriyor. Her yıl 7 milyon turistin geçiş güzergahında yer alan Fenix Center’da lüks markaların karmasından oluşan ‘Fashion Mall’un işletmesini de global çapta hizmet veren öncü Ticari Gayrimenkul şirketlerinden Fiba Commercial Properties üstlendi. Projenin en üst katında konumlanan terasta ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya ile heyecan verici yeni restoran projesi yer alacak.

Fenix Yapı tarafından Antalya’da hayata geçirilen Fenix Center projesi, Konyaaltı plajı bölgesinde, dünya markalarının boy gösterdiği bir yaşam alanından beklenilen herşeyi içinde barındırıyor. Alanında dünyanın en iyi markalarıyla iş birliği yapan Fenix Center, böylece kente farklı bir konsept sunuyor. Antalya’yı ‘En Lüks’ segmentte tatil ve yaşam destinasyonu yapmayı hedefleyen projede yer alan markalar da belli oldu. Fenix Yapı, bu hedef dogrultusunda ilk olarak projede yer alan rezidansların lüks otel konseptinde işletilmesi için Accor Grubu bünyesindeki Swissotel Living ile anlaşma imzaladı. Dünyanın öncü otel grubu Accor çatısı altındaki premium segment Swissôtel markası böylece Akdeniz’deki ilk rezidans yatırımını Konyaaltı Plajı’nın yanıbaşındaki Fenix Center’da hayata geçirdi. Her yıl 7 milyon turistin geçiş güzergahında yer alan ve bölgedeki AVM eksikliğini giderecek olan Fenix Center’da lüks markaların karmasından oluşan ‘Fashion Mall’un işletmesini de global çapta hizmet veren öncü Ticari Gayrimenkul şirketlerinden Fiba Commercial Properties üstlendi. Projenin en üst katında konumlanan terasta ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya ile heyecan verici yeni restoran projesi yer alacak.

Antalya’nın adından en çok söz ettiren projesi Fenix Center’in basın toplantısı Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Antalya’nın merkezinde hayata geçirilen Fenix Center in Antalya’yı uluslararası alanda farklı bir boyuta taşıyacağını belirten Fenix Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Mavi, “Fenix Center, Antalya’da yaşayacak ya da tatile gelecek olanlara lüks segmentte tatil anlayışını hissettireceğiz. Projemiz aynca alışveriş için gelecek olanlara da dünyanın en iyi perakende firmalarının yanı sıra ve gurme markalarıyla farklı bir konsept sunuyor. Fenix Center, hem çevre yolu ana bağlantı noktasına hem de Batı Antalya tatil beldelerine olan mesafesiyle alternatifsiz bir lokasyonda bulunmanın avantajını yaşatacak” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Özel konseptlerin yeni destinasyonu Antalya

Eyüp Mavi, projeyi hayata geçirirken tüm detayları en iyi ve hassas şekilde çözdüklerini, inşaat tamamlandıktan sonra da projenin en güzel şekilde hizmet vermesi için birbirine değer katan markalarla işbirliği yaptıklarını söyledi. Fenix Center in otel bölümü için Accor Grubu işbirliği ile Swissotel Residence, Swissotel Living’i hayata geçirdiklerini açıklayan Mavi, terasta ise Mehmet Gürs ve Cihan Çetinkaya ile heyecan verici müjdesini de paylaştı. Eyüp Mavi, AVM alanlan için alışverişte fark yaratacak markalar ve gurme restoranlarla çalışacaklarını bunun için de Fiba Holding iştiraki Fiba Commercial Properties (Fiba CP) işbirliği ile Antalya’ya yeni bir nefes getireceklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Villa tatili aramaları %82 oranında arttı

Farkımızı ortaya koyduk

Projenin Akdeniz Bölgesi’nde yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu vurgulayan Eyüp Mavi, şunları söyledi: “Fenix Center, 2’nci etabıyla birlikte toplam 108.000 metrekare kapalı inşaat alanıyla Akdeniz’in en büyük projelerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Toplamda 850.000.000 TL yatırım bedeliyle ekonomiye kattı sağlayan proje inşaat sektörünün durgun olduğu bir dönemde yapılması nedeniyle ayrıca önem taşıyor. Projenin bir diğer özelliğiyse Türkiye’ye döviz girdisi sağlaması. Satışların yüzde 95’i tamamlanan Fenix Center, ağırlıklı olarak yabancıya satış yapılarak Ülkemize döviz ve yatırım getiren bir proje olarak da farkını ortaya koyuyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Rusların tatil için ilk tercihi Kemer

Projenin yapımında, Ankara Üniversitesi işbirliğiyle özel yapım teknolojileri kullandıklarını ifade eden Mavi, “Deniz seviyesinin altında güçlendirmeler yapıldı. Depreme dayanıklılık konusunda, Türkiye’nin en dayanıklı betonarme yapılarından biri olan Fenix Center özel bir yapım teknolojisine sahip. Proje bu özellikleriyle de Antalya’da birçok ilki barındırıyor” dedi.

Rezidanslara en iyi hizmeti sunacak

Bölge halkına birçok ilki yaşatmaya hazırlanan Fenix Center’in, Antalya’nın Kemer, Göynük ve Tekirova yönü üzerinde şehrin “Batı Giriş Kapısı konumunda olduğunu ifade eden Mavi, projenin konaklama, lezzet, alışveriş ve eğlence anlamında üst segmentte ve farklı donanımlara sahip olacağını kaydetti. Eyüp Mavi, projenin rezidans bölümünde 116 ülkede, 5300’ü aşkın otel ile dünyanın önde gelen arttırılmış ağırlama grubu Accor Grubu işbirliğinde İsviçre misafirperverliği geleneğine dayanan ve beş kıtada çağdaş oteller sunan Swissôtel, Swissotel Living markasıyla rezidanslara otel hizmeti verileceğini belirterek, “İsteyen müşterilerimiz rezidanslarını otelin işletmesine vererek çok daha fazla gelir kaynağı oluşturabilecek, zamanla yaptıkları yatırımın ne kadar mantıklı olduğunu göreceklerdir dedi.

AVM güvenli ellerde

Fenix Center’in perakende mağazalarının kiralama hizmetini Fiba CP’nin yapacağını ifade eden Mavi, şunları söyledi:

“Projenin AVM alanları, açılır kapanır çatı sistemleriyle hem yazın hem de kışın tercih edilebilecek. ‘Fashion Mall’ konseptiyle ayın belli günlerinde bünyesinde barındırdığı markaların defileleri yapılacak. Antalya’da moda rüzgar estirerek, bu konuda ne kadar iddaalı olduğumuzu ortaya koyacağız. Fiba CP işbirliği ile birçok dünya markasını Antalya’ya getiriyoruz, özellikle bulunduğumuz alandan yılda 7 milyon turist havalimanı dönüş yolunda geçmekte ve getirdiğimiz birçok markayı hem Antalyalılara hem de turistlere sunarak, bu farkı yaşatmak istiyoruz. AVM’mizde alanında, dünyada tanınan birçok gurme markasını da getirmiş olacağız. Fenix Center, ülkemize döviz getiren ‘bacasız fabrika’ niteliğinde bir projedir.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Antalya'ya uçakla gelen turist sayısı 4 milyonu aştı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
22,160TakipçilerTakip Et
110AbonelerAbone

SON HABERLER