Ferit Şahenk, Avrupa’da Ünlü Restoranla Büyüyor

Güncel 21 Ekim, 12:04'de eklendi

Ferit Şahenk, Avrupa’da Ünlü Restoranla Büyüyor

Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk, Türkiye’nin yanı sıra İsviçre, İspanya, Yunanistan gibi ülkelerdeki çoğu otel olan, birçok yatırımını sattı. Fakat yeme-içme alanında büyümesini devam ettiriyor.

Ferit Şahenk

Ferit Şahenk bir yandan gayrimenkul satışları yaparken diğer yandan da yeni yatırımlarını sürdürüyor. Doğuş Grubu CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’in, 2014 yılında ortak olduğu ünlü restoran zinciri Coya’nın Paris şubesini açtığı belirtildi.

Paris Coya

120 Kişiyi Ağırlayabiliyor

Finansgundem’den Cömert Yıldız’ın haberine göre, Londra’nın yanı sıra Monte Carlo, Dubai ve Abu Dabi’de de şubesi bulunan Coya, Peru mutfağı sunan bir marka. Coya Paris’i Hintli şef Sanjay Dwivedi yönetiyor. 7’nci Bölge’deki Rue de Grenelle caddesinde 7.500 metrekarelik eski bir yapıda geçtiğimiz günlerde hizmete başladı. Bar ve açık hava terası bulunan iki katlı restoranda aynı anda 120 kişi ağırlanabiliyor.

Monaco Prensiyle Ortaklık

Şahenk, şehrin en trend mekanlarından olan Coya’nın şubesini Monako Prensliği şirketi Monte Carlo Le Societe des Bains de Mer ile ortak açmıştı.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.