Finlandiyalı Beyzbolcular Kamp İçin Antalya’da

Güncel 14 Mayıs, 11:32'de eklendi

Finlandiyalı Beyzbolcular Kamp İçin Antalya’da

Antalya, iklim ve tesisleri ile birçok spor takımına kamp için ev sahipliği yapıyor. Şimdi de spor dalları arasına beyzbol eklendi.

beyzbol (2)

Turizmin başkenti Antalya her sene birçok futbol takımına ev sahipliği yapıyor. Yüzlerce takımı ağırlayarak kamp üssü haline gelmiş durumda. Yalnızca futbol değil, birçok farklı branşta takım ve sporcuyu ağırlıyor. Antalya, ülkemizde çok fazla tanınmayan ve sadece filmlerden aşina olduğumuz bir spor dalına ait takımı da misafir etti.

Süper Beyzbol Ligi’nin Finlandiya Kadınlar 2018 yılı şampiyonu “Jyväskylän Kirittäret” takımı yeni sezon hazırlıklarını Detur Sports ile Asteria Kremlin Palace’da organize etti. Beyzbolcular uygun iklim koşulları ve tesislerin imkanları ile sorunsuz bir kamp dönemi geçirdiler. Program çerçevesinde liglerine çok iyi hazırlandılar.

beyzbol (1)

Finlandiyalı sporcular, verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini belirtti. Yeni sezon için hazır olduklarını dile getirdi. Detur Sports Marketing Direktörü Tanjan Ercan da Beyzbol’un Finlandiya’da çok yaygın ve sevilen bir spor olduğunu söyledi. Hava şartları, tesis imkanları ve beyzbol için uygun sahalar nedeni ile takımlarının Antalya’yı seçtiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte Türk Turizm Geliri Ve Ortalama Harcama İstatistikleri

İşte Türk Turizm Geliri Ve Ortalama Harcama İstatistikleri

Ülkemizin turizm geliri, 2017 yılından 2018 yılına yüzde 12,5 oranında artış gösterdi. 29,5 milyar ABD Doları oldu.

Bunun yanında yurt dışında yaşayan vatandaşlardan elde edilen gelir ise; 5,3 milyar ABD Doları olarak kayıtlara geçti. Bu rakam ise bir önceki yıla oranla yüzde 10,1 oranında düşmüştür.

2019 yılının turizm geliri Ocak-Mart ayı döneminde 4,6 milyar ABD Dolar’dır.

2005-2019 Yıllarına Ait Gelir Grafiği Rakamları 

2019 yılının turizm geliri Ocak-Mart ayı döneminde 4,62 milyar ABD Doları olarak gerçekleşerek geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,6 oranında artış gösterdi.

Düşüşün başladığı 2015 yılının Ocak-Mart ayı dönemi ile 2019 yılı Ocak-Mart ayı dönemine ait turizm gelirleri karşılaştırıldığında yüzde 4,9 oranında artış gösterdiği görülmekte.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.