FTI VE ALLTOURS, YENİ DESTİNASYON ROTALARINI AÇIKLADI!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 4 Şubat, 18:14'de eklendi

Uzun süredir istikrarsızlığın yaşandığı Akdeniz’e operasyon gerçekleştirmede sıkıntı yaşayan tur operatörleri alternatif destinasyonlara yöneldi. FTI yönünü Karadağ’a çevirirken Alltours Mallorca’da kapasite artırma kararı aldı.

mallorca_cnt_24nov09_iStock_

Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden FTI, Karadağ’a yönelik talep artışı dolayısıyla, bu destinasyona dönük kapasitesini yüzde 50 oranında arttırma kararı aldı. Şirket 4 ve 5 yıldızlı olmak üzere Karadağ’da toplam 18 tane otel açmayı planlıyor. Bölgeye yönelik talebin 2012 yılından bu yana üçe katlandığını belirten FTI Paket Tur Müdürü Sven Schikarsky, Karadağ’ın kendileri için büyük bir potansiyele sahip olan pazar olduğunu düşündüklerini belirtti.

Alternatif destinasyon arayışında olan Alltours ise, Mallorca’ya dönük charter kapasitesini artırma kararı aldı. Şirket, Mart-Nisan aylarında Germania Hava Yolları ile Düseldorf’tan Mallorca’ya 7 tane full ek charter devreye sokacağını belirtti. Alltours ayrıca, aynı tarihlerde Kanarya Adalarına’da ek seferler düzenleyecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.