Galeri Kristal Kiraladığı Oteli Satın Aldı!

Güncel 5 Aralık, 12:06'de eklendi

Galeri Kristal Kiraladığı Oteli Satın Aldı!

Galeri Kristal, Kervansaray’ın Aareal Bank AG’ye olan 85,9 Milyon Euro değerindeki borcuna karşılık, daha önce kiraladığını duyurduğu Kervansaray Lara Otelini satın aldı.

Galeri Kristal Kiraladığı Oteli Satın Aldı!

Kervansaray Yatırım Holding, Aareal Bank AG’den 2006 yılında kullandığı ve şirketin en büyük riski olarak görülen kredi borcunu devrettiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) açıklama yapıldı. Kervansaray’ın en büyük kreditör ve alacaklısı Aareal Bank AG’ye 26 Kasım 2019 tarihi itibariyle 544.783.266,28 TL (85.898.153,05 Euro) olan borcun Galeri Kristal’e devredildiği söylendi.

Antalya 6. İcra Dairesi Kervansaray Lara’yı Satışa Çıkardı

Kervansaray, geçtiğimiz ay grup bünyesinde bulunan Lara ve Kundu otellerini Galeri Kristal’e kiraladığını açıkladı. Daha sonra Lara Oteli’nin Antalya 6. İcra Dairesi tarafından 495.1 Milyon Lira bedelle satışa çıkarıldığını duyurmuştu.

Galeri Kristal Turizm İnşaat Pazarlama ve Ticaret, 2005 yılından beri turizm sektöründe faaliyet gösteriyor. Amara World, Crystal Hotels ve Nirvana Mediterranean Exellence Hotels markaları altında, Antalya Belek, Kemer ve Side ve Bodrum’da olmak üzere toplam 19 tesis barındırıyor. Türkiye’nin en büyük otel zinciri konumundaki Kilit Hospitality Group yapısında bulunuyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.