Geleceğimiz Turizm, Destekler Ve Yasalarla Ayakta Kalması Sağlanmalı

Güncel 26 Kasım, 12:22'de eklendi

Geleceğimiz Turizm, Destekler Ve Yasalarla Ayakta Kalması Sağlanmalı

TUROFED Başkanı Sururi Çorabatır; Pandemi dönemini ve gelecekte neler yapılması gerektiği konusunda önemli açıklamalar yaptı. Turizm rekabet gücünü artırmak ve ayakta kalabilmek için sektöre verilecek desteklerin devam etmesini diliyoruz. Karamsar olmamalıyız, gelecek için birbirimize kenetlenmeliyiz” dedi. Destekler ve yasalarla setörün ayakta kalması sağlanmalı” dedi.

Türkiye

GM Dergi

Güvenli Turizm Sertifikası İle Sektörün Çıtasını Yükselttik

Çorabatır “ Turizm dünyadaki ekonomik açıdan en kritik sektör. Pandemiden en çok etkilenen sektör oldu. Bu yıl dünya turizmi ilk 8 ayda yüzde 70 daraldı. Dünya Turizm örgütünün verilerine göre yıl sonu sektörün kaybı da 1.2 Trilyon Dolar olacağı tahmin ediliyor. Bize düşen ise Sektörü ayakta tutmak, birbirimize kenetlenmek ve zarar etme pahasına çok sıkı tedbirlerle Güvenli Turizm Sertifikasını uygulayarak tesislerimizde misafirlerimizi en üst düzey memnuniyetle ağırladık. En zor zamanlarda dahi sektörümüzü ileriye taşımak için çabaladık ve dünyada sektörümüzün çıtasını yükselttik. Küresel Salgının ortasında birinci olduk.” sözleriyle konuşmasına başladı.

Sözlerine; 2021 yılındaki turizm adına hedeflerini dile getirerek devam etti. Madde Madde Sıralayacak olursak:

Çeşitliği Artırmak: TUROFED olarak kırsal, doğa, spor, kültür, eğitim, spor dallarını geliştirerek 2021 yılında turizm çeşitliliğimizi artıracağız.

İç Pazar Payını Artırmak: Tüm dünyada turizm olmadan ekonomik canlanma olmaz. Pandemi ile birlikte tüm dünya ülkeleri iç pazara öncelik verdi. İç pazarın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Bizimde Amacımız, yüzde 10 dilimindeki İç pazar payımızı daha üst seviyelere taşımak.

Sağlık Turizmi: Var olan Sağlık Turizm alt yapımızın 2021 yılında daha geliştireceğiz.

Destekler  Yıl Sonuna Kadar Uzatılmalı 

Çorabatır; “Bizim Geleceğimiz Turizm Turizmimize Sahip çıkmalıyız, ekonomik anlamda ve yasa anlamında sektörün desteklenmesi gerektiğini bu şekilde ayakta kalabileceğini dile getirdi. Mevcut desteklerinde yıl sonuna kadar uzatılmasını gerektiğine inanıyoruz. diyerek sözlerine son verdi.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.