Gelecek 10 Yılda Dünyamızı Bekleyen Seyahat Tendleri Raporu

Güncel 24 Şubat, 14:28'de eklendi

Gelecek 10 Yılda Dünyamızı Bekleyen Seyahat Tendleri Raporu

Gelecek on yıl içinde dünyamızı neler bekliyor? Çok merak edilen konunun 10 maddeden oluşan 10 maddeli seyahat tahmin raporu ise şöyle;

Gerçeklik Gözlükleri Ve 5g Piyasaya Sürülecek

2020 yılında Apple şirketinin yepyeni teknolojilerini piyasaya sürmeye devam edeceği düşünülüyor. Apple’ın oyun değiştiren artırılmış, gerçeklik gözlüklerinin satılmaya başlanılacağı ve 4G internet hızını  100 kat daha fazla hızlı indiren 5G internet hızına çıkaracağı söyleniyor. Virgin Galactic, müşterilerini alt yörünge uçuşlarında ödeme yapan misyonunu yerine getirirse, yepyeni bir Uzay Turizmi endüstrisini harekete geçirecek.

Modern Nomadizmi

Büyüyen serbest piyasa ile çalışanlar dokuz-beş sisteminde çalışmaktan kurtulacağı öngörülüyor. İnsanlar denizaşırı ülkelerle uğraşırken ve dünyanın dört bir yanındaki maceralara yönelecek. Oteller aynı zamanda sabit olmayan konseptleri de benimsemeye başlanacağı düşünülüyor.

seyahat

Binlerce Dünya Adası Sular Altında Kalacak

Yapılan araştırmalara göre önümüzdeki on yıl içinde binlerce dünya adası sular altında kalacak. Aralarında Castaway Adaları’nın da bulunduğu binlerce dünya adası yükselen deniz seviyesinden dolayı sular altında kalma riskiyle baş başa! Bu adalar yeni ve özel tatil yerleri olarak konuklarını ağırlayabilir.

Madeni Paralar Geçmişte Kalacak

Madeni paraların yakın zamanda geçmişte kalacağı tahmin ediliyor. İnsanlar giderek daha fazla mobil bankacılık, akıllı cihazlar ve kripto para birimine güvendiğinden, işletmelerin paralarını almak için donanımlı olmaları gerekecek.

Z Kuşağı Vr Gözlükle Seyahat Edilebilecek

Sanal gerçekliğin yaşlanması ve çevrimdışı deneyimlerin dijitalleşmesi teknolojiyi bambaşka boyutlara sürükleyecek. Özellikle Z Kuşağı’nın VR gözlüklerle seyahat edebileceği bile düşünülüyor.

Biyometrik Paketleme Yöntemi Kullanılmaya Başlanacak

Önümüzdeki on yıl içinde havaalanlarında yüz tanıma teknolojisinin geleceği söyleniyor. Biyometrik Paketleme olarak isimlendirilen bu sistemle seyahat eden herkese sorunsuz bir şekilde hareket etmeleri sağlanacak. Ayrıca bu sistemin biniş kartlarını ve fiziksel göz kontrollerini gereksiz kılacağı tahmin ediliyor.

Uzay Turizmi

İnsanlık tarihinde sadece 12 kişi ayda yürüdü. Ancak gelecek on yıl içinde özel şirketlerin kendi roket gemilerini üreteceği düşünülüyor. Böylece insanların uzay yolculuğu yapabilmesinin yanı sıra “uzay turizmi” denilen kavramın hayatımıza gireceği söyleniyor.

Upskıllıng Escapes

Deneyimsel seyahat, insanlara yemek masasının etrafındaki insanların haklarını övünmesine rağmen; dönüşümsel seyahat, bağlantıyı kesmeleri için ilham verdi. Yeni beceriler öğrenmek için uzaklaşmak, yeni on yılın iyileştirme gezilerinin arkasındaki motive edici bir güç olacak gibi gözüküyor.

Süpersonik Uçuş Hızı

Gelecek on yıl içinde uçaklar süpersonik uçuş hızına kavuşacak. Uçakların yüksek hız kazanmasıyla insanlar, Londra’da kahvaltı, Milano’da öğle yemeği yiyebilecek. Bu durumun ise uçak firmalarının işine geleceği düşünülüyor.

Çin Ekonomisi ABD’yi Geçecek

Çin ekonomisi şuan bile ABD ekonomisini geçmek üzere. Gelecek on yıl içinde Çin’in ABD’yi geçeceği söyleniyor. Ekonomilerinin gelişmesiyle Çinlilerin yeni edindikleri servetlerini seyahat ile harcayacakları öngörülüyor!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.