GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Turizm Kimin?”

Güncel 8 Mayıs, 10:28'de eklendi

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Turizm Kimin?”

GM Turizm Ve Yönetim Dergimizin yeni sayısı çıktı. GM’in 127. sayısında  okuyucular yine birbirinden özel konular ve röportajlarla buluşuyor.

yeni-sayi-127

Bu ay ki kapak konumuz: “Turizm Kimin?”

“Sormak istediğim saha da turizm kimin ? Turizm denilince aklınıza neler geliyor, kimler geliyor ve turizmi temsil eden ve tümüyle ilgili yorum, kanaat, getirebilecek olanlar kimler ?” devamı dergimizin yeni sayısında … Genel Yayın Yönetmenimiz Selçuk Meral’in kaleme aldığı bu editör yazısını okumayı unutmayın!

Ukrayna Pazarı & 2019 Türk Turizmi

“Ukraynalı turistlerin tatil tercihi Türkiye’de Antalya ve İstanbul. Ukraynalı turistlerin açıkça “Son Dakika” olarak adlandırılan turist grubuna dahil .Ukraynalıların, TUİK’e göre ; 2017 yılında kişi başına ortalaması harcaması  ise 565 USD. Biz de GM olarak Ukrayna Pazarı’nın 2019 yılında ülkemiz için nasıl bir tablo çizeceğini profesyonellerle yaptığımız özel röportajlarla dergimizde yer verdik.

Türkiye’nin Sağlık Ve Spor Turizm Potansiyeli Yüksek

Turi̇zm sektöründe yaşanan canlılık spor ve sağlık turi̇zmi̇ne de yansıdı. Türki̇ye’de turi̇zmi̇ 12 aya yaymak, bi̇reysel turi̇zmi̇ canlandırmak ve ni̇teli̇kli̇ turi̇zm hareketi̇ sağlamak konusunda sağlık ve spor turi̇zmi̇ son derece önemli̇ bi̇r yere sahi̇p. Bi̇z de bu bi̇lgi̇ler ışığında bu ay ki sayımızda sağlık ve spor turi̇zmi̇ni mercek altına aldık. Sağlık ve spor turi̇zmi̇ndeki̇ son geli̇şmeleri̇ ve bu turi̇zm dallarında yaptıkları yatırımları  ve katkıları konunun profesyonellerinden di̇nledi̇k.

Rusya’nın 2021 Ekonomi Hedefi: Yüzde 1.8

Dünya Bankası verilerine göre; 2014 yılını %0,7’lik büyüme ile kapatan Rusya ekonomisi, batılı ülkelerin ambargolarının ağırlığını hissettirdiği 2015 yılında yüzde 2,8 küçülme gösterdi. Ambargo ve petrol fiyatlarındaki düşük seyrin devam ettiği 2016 yılında daralmaya devam eden Rusya ekonomisi, uluslararası petrol fiyatlarının 2016 yılı sonlarından itibaren toparlanmasının sağladığı katkıyla, 2017’de yeniden toparlanmaya başladı. Dünya Bankası verilerine göre Rusya ekonomisi 2017 ve 2018 yıllarını büyüme ile kapatırken önümüzdeki yıllara ilişkin beklenti de olumlu yönde seyrediyor. Rusya’nın 2021 ekonomi hedefi: yüzde 1.8 olarak tahmin ediliyor.

İşte 128. Sayı Konu Başlıkları

Sektör, Ücret Artışına Yabancı Kaldı

Ukrayna Pazarında Son Durum

Avrupa’da Türk Tur Operatörleri Yeniden Yükselişte

Türkiye 2018 Zincir Otel Raporu

Türkiye’nin Sağlık Ve Turizm Potansiyeli Yüksek

Nitelikli Turizm İçin Nitelikli Turist

Tuı Russia & Cıs  Ve 2019 Hedefleri

KKTC’de Son Durum

İş Hayatında Aşırı Odaklanma

Gastronomi

Yeşil Kentler

Alışveriş

İstatistik

Dergimizin Tamamını Online Okumak İçin Tıklayın

Keyifli Okumalar…

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.