GÜMTOB: Uludağ Kış Turizminde  Hak Ettiği Yeri Nasıl Alacak?

Güncel 23 Eylül, 09:44'de eklendi

GÜMTOB: Uludağ Kış Turizminde  Hak Ettiği Yeri Nasıl Alacak?

Bakan Danışmanı Sn.Neşe Çıldık, Bursa Milletvekilleri Ve Sivil Toplum kurululuşları Başkanları İle bir araya geldi.

gümtob

Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olmasına rağmen yetki karmaşası yüzünden turizmden hak ettiğini alamayan Uludağ’ın, 4 mevsim 12 ay turizme katkı sağlaması için başlatılan Uludağ Alan Yönetimi Başkanlığı çalışmaları hız kazandı.

GÜMTOB- Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği organizasyonu ile Uludağ Alan Başkanlığı Yönetim Sistemi ile ilgili ilk toplantı bugün (22 Eylül salı) Uludağ Grand Yazıcı Otel’de yapıldı.

Uludağ Alan Başkanlığı Yönetim Sistemi ve yapılan çalışmalar hakkında Kültür ve Turizm Bakan Danışmanı Neşe ÇILDIK ve Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Emin ÖZKAN, Bursa Milletvekilleri ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarına yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Uludağ Alan Başkanlığı Yönetim Sistemine destek veren AK Parti Bursa Milletvekili Bakan Hakan ÇAVUŞOĞLU ,  AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz GÖZGEÇ, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan AYDIN ve  Yüksel ÖZKAN,  toplantıya katılarak desteklerini ifade ettiler.

Toplantıya mazeretleri nedeniyle katılamayan CHP Bursa Milletvekili Lale KARABIYIK ve İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail TATLIOĞLU göndermiş oldukları yazılarında Uludağ Alan Başkanlığı’na destek verdiklerini belirttiler.

Toplantı GÜMTOB Başkanı Ersin YAZICI’nın açılış konuşmasının ardından söz alan Kültür Turizm Müdürü Kamil ÖZER söz alarak Bursa turizmi potansiyeli hakkında bilgi verdi. Toplantıya iştirak eden TÜRSAB, Uludağ Yatırımcılar Birliği, Uludağ A.Ş.,Teleferik A.Ş.,Uludağ Yatırımcılar Birliği Başkanı söz alarak, Uludağ Alan Başkanlığı Yönetim Sisteminin Uludağ’da yaşanan yetki karmaşasını sonlandıracağını ve yatırımların hızlanmasına destek olacağı, Uludağ’daki pek çok sorunun Ankara’ya gitmeden yerinde çözüleceğini, otellerin sadece 3 ay değil, 12 ay boyunca çalışmasının sağlanacağını,  Uludağ’ın daha farklı ve yeni yatırımcıları çekebileceğini en önemlisi de sorunların öncelikle Bursa’dan çözülebileceğini ifade ettiler.

Gerçekleşen toplantıda Uludağ Alan Yönetimi Başkanlığı ile ilgili yasa hazırlıkları tamamlandığı, yasa taslağının kasım ayında yeni yasama döneminde Meclise getirilip, yasalaşması beklendiği açıklandı. Toplantıda hem yatırımcıların gözünden hem de milli park alanının korunması yönünden Alan Yönetimi Başkanlığı’nın sağlayacağı katkılar da ele alındı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.