Gunz, FTI Group ve Meeting Point’in Kuruluş Hikâyesini Anlattı!

Güncel 26 Kasım, 15:00'de eklendi

Gunz, FTI Group ve Meeting Point’in Kuruluş Hikâyesini Anlattı!

FTI Group CEO’su Dietmar Gunz ile GM Dergi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Meral keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Gunz, Gm Dergi okurlarına, FTI Group ve Meeting Point’in kuruluş hikâyesini anlattı.

Selçuk Meral : Kısaca kendinizden ve FTI Group’tan bahsedebilir misiniz?

Dietmar Gunz : FTI Group olarak iki ana bölümümüz bulunmaktadır.  Birisi tur operatörlüğü; bu alanda Almanya, Avusturya, Fransa ve İngiltere ana pazarlarımızdır. Diğeri ise kardeş kuruluşumuz olan Meeting Point.  Meeting Point, yüzde yüz 100 kardeş kuruluşumuz, ancak tamamen bağımsız ve özerk bir yapıya sahip. Onun iki bölümü bulunmakta. Bunlar;  DMC olarak acentecilik faaliyetleri diğeri ise otelcilik faaliyetleridir.  DMC olarak 21 ülkede faaliyet göstermekteyiz ve Türkiye destinasyonu ise bunların en büyüğü ve en önemlisi. Otelcilik anlamında da 10 ülkede 80 otele sahibiz. Grup olarak dünya genelinde 120 iştirakimiz mevcut.

Selçuk Meral : 1983 yılında küçük bir girişim ile bu işe adım attınız. 1986 yılında da ‘FTI Shoplar” açtınız.

Dietmar Gunz  :1980’de bir dil okulu ile başladım.  İlk ofisim Münih’teydi. Küçük İstanbul diye de tabir edilen bölgede, Çavuşoğlu Süper Marketi’nin yanında Gothe Caddesi’nde, Münih Ana Tren İstasyonu’nun yanındaydı.

Selçuk Meral: Herhalde o zamanlar bu kadar büyüyebileceğinizi hayal edemezdiniz?

Dietmar Gunz:1986 yılında hiç bir planım yoktu tabii.

Selçuk Meral : Türk pazarından çok uzağa gidememişsiniz?

DietmarGunz  :Tabii,tam bir sebze ve et satan Türk pazarının ortasındaydım.

Selçuk Meral : Ve 1986 yılında FTI Shopları kurdunuz?

Dietmar Gunz:1980 yılında küçük bir dil okulum vardı. Bugün de faal olarak devam etmekte. Eğitim alanında faaliyetlerimize devam ediyoruz. Türkiye için de projelerimiz var.  Ve 1983’te Malta ile seyahat acenteciliğine başladık. 1989’da da Amerika ve Avustralya adımlarımızı attık. Sonrasında da sene sene geliştik ve uluslararası arenada büyüme kaydettik.

Selçuk Meral : Nasıl devam edeceksiniz?

Dietmar Gunz  :Normal, çalışmaya devam edeceğiz. Turizm endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap vereceğiz. Turizm endüstrisinin gereğini yapmaya devam edeceğiz. Bizim için büyük bir değişim olmayacak. Çünkü organik büyüyen bir yapımız var.

Selçuk Meral : Evet, ben de tam bu konuya değinecektim.  Siz zaten her sene yüzde 15 oranında büyüyorsunuz değil mi?

Dietmar Gunz  :Evet, yüzde 15 ve yüzde 20  arası büyüme kaydediyoruz. Biz organik büyüyen bir şirketiz. Ana sermayemiz IT bölümümüz. Bu bölümde oldukça güçlüyüz. 250’nin üzerinde çalışanımız var. IT ve insanlar bizim odak noktamız. İyi olduğumuz ve gelişmeye devam ettiğimiz noktalarında bunlar olduğunu düşünüyorum.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.