Güvenle Türkiye’ye Gelebilecekler

Young female traveler with swiss flag enjoying great view on Geneva lake with castle on the background in Switzerland

Güvenle Türkiye’ye Gelebilecekler

İsviçre, AB’nin birçok ülkesini riskli ilan etti. Türkiye, İsviçre’nin yeni listesinde yok.  Bu da İsviçreli turistlerin “güvenle Türkiye’ye gelebileceği” anlamını taşıyor.

 

 

 

 

Güvenle Türkiye’ye Gelebilecekler

Amerika, Maldivler, Portekiz, Brezilya, İngiltere, Arnavutluk, Moldova, Avusturya’nın bazı bölgeleri, İtalya’nın bazı bölgeleri, Şili, Barbados, Peru ve Lüksemburg da riskli ülkeler arasına eklendi.

8 Mart’tan itibaren geçerli olacak

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre Liste 8 Mart’tan itibaren uygulanacak. Liste yapılırken, her yüz bin kişide 60 bulaşma oranının üzerinde olanlar tercih edildi. Almanya ise riskli ülkeler listesinden çıkarıldı. Riskli ülkelerden gelenlerden, gelmeden en geç 72 saat içinde negatif bir test sonucu talep edilecek. Bu kişiler uçağa böyle binebilecekler. Ve geldikten sonra karantinada kalacaklar. Karantinanın 7’nci gününde bir daha test yaptırmak zorunlulukları da var.

 

Türkiye’yi riskli ülkeler arasına almayan İsviçre, yine de diğer Avrupa ülkeleri gibi vize vermiyor. İsviçre vizesinin açılması için, aşılamanın ve bu ülkede kabul gören bir aşının geçerli olması gerekiyor. İleride Çin aşısı nedeniyle Türkiye’ye vizenin açılıp açılmayacağı bilinmiyor. Çin aşısını üretenler İsviçre’de Swissmedic’e onay başvurusu yapmadı.

 

Yeni Sayımızı Okumak İçin Tıklayın !

 

Gm Turizm & Yönetim Dergisi Hakkında:

GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta. Sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. Gm Turizm & Yönetim Dergimizin Hard Copy Trajı 4000 adet. Web sitesi aylık ziyaretçi sayısı 200.000 üzerinde, sosyal medya hesaplarının reel-aktif takipçileri 35.000 olup aylık yayınlanmaktadır.

 

2021 yılı itibariyle GM Turizm & Yönetim Dergisi Rusya E- Dergi yayına başlayacaktır.  Teknolojiye yatırım yapmayı da ihmal etmeyen Gm Dergi Mart ayı frekansıyla “Canlı Dergi” yayını ile aynı zamanda izlenen ve seyredilebilme dergi olma özelliği taşıyacaktır.

İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir.  Basılı yayınımız haricinde ayrıca sektöre yönelik güncel haberlerimiz www.gmdergi.com’da yayınlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here