Hakan Alpay, Antalya Turizm Fuarı’ndaki Hareketlilik Sevindiriciydi

Güncel 9 Kasım, 11:55'de eklendi

Hakan Alpay, Antalya Turizm Fuarındaki Hareketlilik Sevindiriciydi

28 – 29 Ekim 2019 tarihinde gerçekleşen Antalya Turizm Fuarı, gerçek turizm profesyonellerini ağırladı. Göçtur Anonim Şirketi Genel Müdürü Hakan Alpay, Antalya Turizm Fuarı ve Göçtur Anonim Şirketi’nin 2020 hedeflerini açıkladı.


GM Center  ve Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral – Göçtur Anonim Şirketi Genel Müdürü Hakan Alpay


Antalya Turizm Fuarı Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

Antalya Turizm Fuarı ilk yıl için oldukça yoğun bir katılımcı ve profesyonelle bizleri karşıladı. İş ortaklarımızla sezonun yoğunluğunda bir araya gelememiştik. Bu fuar bizi buluşturdu. İlk yıldaki bu hareketlilik önümüzdeki seneler için daha fazla katılımın olacağının bir göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda da turizm sektörünü birleştirici fuar olma niteliğini arttırarak devam edecektir. Benim için en önemli olan nokta turizm kenti Antalya’nın, kendi turizm fuarına kavuşmasıdır. Bu anlamda tüm turizm paydaşlarının destek vermesi diğer önemli bir konudur. Çünkü bu fuarlar sektörün bir araya geldiği, en azından kısa vadede çözülmesi gereken problemlerin çözülebildiği platformlardır.

2020 Yılı İçin Hedefleriniz Neler?

2020 senesinde herkesin beklentileri çok yüksek. Thomas Cook’un iflası kafaları karıştırdı ama Thomas Cook’un yarattığı boşluk mutlaka dolacaktır. 2020 yılında Thomas Cook’un iflasının sıkıntısı çekilecektir. Marmaris ve Dalaman’da Thomas Cook kaybının çok kısa bir sürede telafi edileceğini düşünmüyorum. Ancak Türkiye 2007’den başlayıp 2010’un ilk dört ayına kadar çok güzel artışlar yaşandı. Yeni tesisler açıldı. Türkiye’ye gelen turist sayısı yirmi milyondan kırk milyona ulaştı. Bence bu seri yıllar 2023 yılına kadar devam edecektir. Suriye ve civarındaki terör eylemleri son bulursa Türkiye’nin turizmde önü hep açık olacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.