HAMBURG HAVAALANINDA PANİK DOLU ANLAR

Güncel, Sektörel Haberler, slide 13 Şubat, 10:20'de eklendi

Hamburg’da Havalimanı’nda 50 kişinin havalandırmadan geldiği tahmin edilen bir madde sonucu etkilenmesinin ardından yolcular tahliye edildi. Havalimanı daha sonra yeniden açıldı.

Hamburg Havaalanı'nda 'toz madde' paniği

HAVALİMANI YENİDEN AÇILDIÇok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi. Gazın havalandırma sisteminden verilmiş olabileceği ifade edilirken, havalimanı yolculara yeniden açıldı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

BİBER GAZI KAPSÜLÜ BULUNDU

İtfaiye sözcüsünün açıklamasında, olaya sebebiyet veren maddenin biber gazı olması ihtimalinin değerlendirildiği, olay yerinde bir gaz kapsülünün bulunduğu belirtildi. Gazın havalandırma sistemi üzerinden bina içine yayıldığı sanılıyor. Sözcü ayrıca, terör saldırısı ihtimali üzerinde durmadıklarını aktardı.

NE OLMUŞTU

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hamburg kentindeki havaalanı ne olduğu belirlenemeyen bir maddenin nefes alma problemleri ve göz kaşınması gibi belirtilere yol açması ardından kapatıldı.

Reuters haber ajansı personel arasında göz kaşınmasına sebep olan maddenin güvenlik taraması alanında bulunduğunu yazdı.

AP haber ajansıyla ne olduğu bilinmeyen zehirli bir maddenin havalanındaki 50 kişinin yaralanmasına neden olduğunu aktardı.

Bild gazetesine konuşan bir kaynak, söz konusu maddenin havaalanının havalandırma sistemine sızmış olabileceğini söyledi.

Bu arada Hamburg Havaalanı’nın Twitter hesabına göre, yaşanan olay nedeniyle en az bir uçuş ertelendi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.