HASTA BAŞINA 200 DOLAR DEVLET DESTEĞİ !

Güncel 20 Ağustos, 10:56'de eklendi

Bakan Nihat Zeybekci’nin geçtiğimiz ay İzmir’de açıkladığı sağlık turizmi desteği Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre sağlık için Türkiye’ye gelen hastaların ulaşım giderleri hasta başına 200 doları geçmemek kaydıyla devlet tarafından karşılanacak.

sağlık

Yeni Asır’dan Kadir Kemaloğlu’nun haberine göre, Ramazan Ayı’nda İzmir iş dünyası ile iftarda bir araya gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci en kısa sürede charter uçuşla Türkiye’ye gelen hastaların ulaşım masraflarının tamamının devlet tarafından karşılanacağı müjdesini vermişti. Açıklamanın ardından çalışmalarını hızlandıran yetkililer yasadaki değişiklikleri tamamladı.RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Sağlık turizminde yurt dışından getirilen hastalara yönelik destekler, tarifeli ve tarifesiz uçak seferlerine göre yeniden düzenlendi. ‘Para-Kredi ve Koordinasyon Kurulu’nun Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi Hakkındaki Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı’, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, sağlık turizminde yurt dışından getirilen hastalara yönelik desteklerde düzenlemeye gidildi.

DESTEK ŞARTLARI

Bakanlık ile protokol yapan özel sağlık kuruluşları ya da hava yolu şirketleri tarafından hastaların tedavi edilmek üzere tarifeli uçak seferi ile Türkiye’ye getirilmesi halinde uçak veya diğer ulaşım giderleri hasta başına yüzde 50 oranında ve en fazla bin doları, tarifesiz (charter) uçak seferleriyle Türkiye’ye getirilmesi halinde hasta başına 200 doları geçmemek kaydıyla ulaşım giderlerinin tamamı ödenecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.