Havaalanında Yolcu Karşılamaya Ne Kadar Ödenecek?

Güncel 6 Ocak, 09:33'de eklendi

Havaalanında Yolcu Karşılamaya Ne Kadar Ödenecek?

Yeni havaalanı işletmesi (İGA), 1 Ocak 2020’den itibaren seyahat acentelerine yolcularını karşılama yasağı getirmişti. 31 Mart’tan itibaren acenteleri yönlendireceği Meeting Lounge ücretlerinin ne kadar olduğu ve nasıl kullanılacağı da belli oldu.

Havaalanında Yolcu Karşılamaya Ne Kadar Ödenecek?

İstanbul Havalimanı’nda, yolcular kişi başı 4 Avro karşılığında Meeting Lounge’a yönlenecek. Yolcu karşılama yasağı uygulamasına seyahat acenteleri tepki gösteriyor.

Yasağı getiren havaalanı işletmecisi IGA, kararın ‘Görüntü kirliliği ve hanutçuluğu önlemek için’ alındığını söylerken, uygulamanın mart ayına kadar ücretsiz, 31 Mart ayından sonra ise yolcu başına 4 Avro ücret karşılığında Meeting Lounge alanına yönlendirilecek şekilde olacağını açıkladı.

Yeni düzenlemede yolcularını karşılamak isteyen seyahat acenteleri,  buluşma salonuna gelerek, karşılamak istedikleri kişilerin adını görevlilere bildirecek.

Otellerin transfer işleriyle ilgilenen kişilerin ve turist rehberlerinin karşılayacakları yolcuların isimlerini bu ekrandan görerek onlarla buluşmaları öngörülüyor. Yolcu kendisini karşılayacak olan kişiyi, karşılamaya gelen kişi ise yolcunun ‘eşkalini’ bilmiyor. Bunun için  herkes birbirinin dış görünüşünü tahmin etmeye çalışıyor!

Yolcular ve misafir karşılamak isteyenler, check-in kontuarındakine benzer bir şekilde bir desk önünde sıraya giriyor. Ve görevliye pasaportlarını ibraz ederek kayıt yaptırıyor.

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.