Havacılıkta Dijital Dönüşüm

Güncel 8 Mayıs, 15:00'de eklendi

Havacılıkta Dijital Dönüşüm

Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, yepyeni bir uygulama ile yolcularına uçuş öncesi seyahat deneyimi sunuyor.

KLM Artirilmis Gerceklik Uygulamasi 5

 

Dünyada Artırılmış Gerçeklik uygulaması sunan ilk havayolu şirketi olan KLM’in Facebook üzerinden kullanılan Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile Taipei, Edmonton ve Stavanger gibi şehirler şimdi bir tık uzakta olacak.

Hollanda Kraliyet Havayolları KLM, gerçek ile sanal dünyayı birbirine bağlayan en yeni teknoloji Artırılmış Gerçeklik (AR-Augmented Reality) ile yolcularına bir tıkla seyahat deneyimi yaşatıyor. Facebook üzerinden kullanılan uygulama ile yolcular biletlerini almadan önce KLM destinasyonlarını keşfedebiliyorlar.

KLM Artirilmis Gerceklik Uygulamasi (3)

Facebook kamerası sayesinde kullanılan AR uygulamasına tıklandığında, insanlar kendilerini yeni hedeflerine giderken bir KLM valizi ile görebiliyor, ardından uçuş öncesi seyahat önerilerini, hizmetleri ve destinasyonlarının 360 derece manzarasını bu teknoloji sayesinde bulundukları yerden test edebiliyorlar. KLM, takipçilerine seyahat ipuçları ve bilgiler sunan bu faydalı uçuş öncesi deneyim sayesinde sosyal medya aracılığı ile az bilinen şaşırtıcı destinasyonları keşfetmelerini sağlıyor.

Dijital hizmet sunan lider havayolu olmayı amaçlayan KLM, yolcularına fayda sağlayacak yeni AR reklam işlevselliğini test eden dünyadaki ilk firmalardan biri oldu.

Air France-KLM Hakkında:

Ana faaliyet alanları yolcu taşıma, yük taşıma ve hava taşıtı bakım işlemleridir. Avrupa’dan kalkış yapan uluslararası uçuşlarda liderdir.

Müşterilerine, Royal Dutch ve Transavia sayesinde 116 ülkede 314 varış noktasına sahip bir ağa erişim olanağı sunar. 2017 yılında 548 uçaklı filosuyla, 101,4 milyon yolcu taşıdı. Çoğu Paris-Charles de Gaulle ve Amsterdam-Schiphol’daki merkezlerinden olmak üzere günlük 2300 adede kadar uçuş düzenlemektedir. Sık seyahat edenlere özel olarak tasarlanmış Flying Blue programı 15 milyon üyesi ile Avrupa’da en çok tercih edilen programlardandır.

Ortakları Delta Air Lines ve Alitalia ile birlikte günlük 275’in üzerinde uçuşla dünyanın en büyük transatlantik ortak girişimini işletmektedir. Grup ayrıca kargo taşımacılığı ve havacılık bakım çözümleri de sunmaktadır.

 

 

 

 

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Turizm Kimin?”

GM’in Yeni Sayısı Çıktı; “Turizm Kimin?”

GM Turizm Ve Yönetim Dergimizin yeni sayısı çıktı. GM’in 127. sayısında  okuyucular yine birbirinden özel konular ve röportajlarla buluşuyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.