HAVAYOLU ŞİRKETLERİ SEFER SAYISINI AZALTTI

Güncel, Sektörel Haberler, slide 12 Mart, 11:04'de eklendi

Hava Trafik Yönetimi Devlet Şirketi’nin 2015 yılında hizmet verdiği sefer sayısı bir önceki yıla kıyasla Türkiye, Mısır ve Ukrayna’ya uçuşların kısıtlanması sebebiyle %7,7 oranında azalarak 1,427 milyona düştü. 

 Havayolu şirketleri sefer sayısını azalttı

 

Gazetem.ru da yayınlanan habere göre; Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan Rusya’da Hava Trafik Organizasyon Sisteminin modernizasyonuna ilişkin Federal Yatırım Programı raporunda, 2015 sonunda sefer sayısının artırılması hedefine ulaşılamadığını ve bunun Türkiye, Mısır ve Ukrayna seferlerinin kısıtlanmasıyla ilgili olduğu belirtildi. Raporda, planlanan rakamın 1,55 milyon olduğu fakat 1,427 milyon seferin gerçekleştiğine dikkat çekildi.Hava Trafik Yönetimi Devlet Şirketi Temsilcisi Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada, geçen sene Rusya’daki uluslararası seferlerinin sayısının %11,69 oranında azalarak 0,743 milyona düştüğünü, ülke içi seferlerinin ise aksine %10,26 oranında artarak 0,683 milyona ulaştığını ifade etti.

Yapılan açıklamada, “Uluslararası sefer sayısı Türkiye, Mısır ve Ukrayna ile havayolu bağlantısının kapatılması sebebiyle azaldı. Artışa geçen ülke içi sefer sayısı bu kaybı karşılayamadı” denildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.