Hayalet Şehir 46 Yıl Sonra Canlandı

Güncel 25 Kasım, 11:30'de eklendi

Hayalet Şehir 46 Yıl Sonra Canlandı

 (KKTC) sınırları içerisinde yer alan ve 46 yılın ardından bir bölümü 8 Ekim’de halkın kullanımına açılan Hayalet Şehir Kapalı Maraş’ın çehresi değişiyor. “Hayalet Şehir” olarak da anılan Maraş’a, son dönemde atılan adımlar sayesinde canlılık getirildi. Maraş’ın açılan bölümü, 8 Ekim’den beri 67 bin 500’e yakın kişiyi ağırladı.

canlandı

KKTC Gazimağusa bölgesi içerisinde bulunan ve geçen ay kamuya ait Demokrasi Caddesi ile sahil kısmının bir bölümü açılan Kapalı Maraş bölgesinde değişim devam ediyor. Yapılan çevre ve peyzaj düzenlemeleri bölgenin çehresini güzelleştirdi. Maraş’ta faaliyete geçen bisiklet yolu sayesinde bölgenin bisikletle de gezilebilmesi imkanı sağlandı. 8 ayrı noktada kurulan büfeler ise ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor.

Hayalet Şehir Canlandı

“Hayalet Şehir” olarak da anılan Maraş’a, son dönemde atılan adımlar sayesinde canlılık getirildi. Maraş’ın açılan bölümünü, 8 Ekim’den bu yana 67 bin 500’e yakın kişi ziyaret etti. Bu süreçte Kıbrıs Rum kesimi ve diğer ülkelerden de çok sayıda turist bölgeyi gezdi.

Türkiye İlk 10 Ayda Kaç Turist Ağırladı?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.