Haziran Ayında Rus Turistler Japonya’ya Koştu

Güncel 18 Temmuz, 14:53'de eklendi

Haziran Ayında Rus Turistler Japonya’ya Koştu

Haziran ayında, Japonya’yı ziyaret eden Rus turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre% 24.9 daha fazla rakama ulaştı.

ruslar

Dünya Basınından

Ve  8.8 bin kişiye ulaştı. Bu veriler, 17 Temmuz’da Japonya Ulusal Turizm Örgütü (JNTO) tarafından yayımlandı. Ve bunu bir tarihi rekor olduğu söylendi. Toplamda, yılın ilk yarısında, JNTO’ya göre, Rusya’dan gelen ziyaretçiler% 20,4 (55,9 bin kişi) arttı.

Ulusal turizm organizasyonu temsilcileri,  bu rekoru Moskova’ya Tokyo’ya seferlerde artış ve koltuk sayınını artmasına bağlıyor.

Yükselen güneş ülkesine ilgisi arttı

Tur operatörleri şunları ekledi: Rusların Yükselen Güneş Ülkesi’ne ilgisi arttı ve siyasi durumu düzeldi. Quinta Tour’un Başkanı Irina Serganova, Japonya’ya olan talebin artmasının birkaç yıl boyunca hissedildiğini ve özellikle bu yıl: “Son zamanlarda Japonya ile Rusya arasındaki ilişkilerin iyileştirilmesi ve vize kolaylığı sağlanması bu artışın başlıca nedenleridir. Özellikle öğrenci vizesi verilmesi. Ayrıca Japonya Turizm Ofisi’nin de faydası var. Yerel tur operatörlerinin yanı sıra kendilerinin reklamını iyi yapıyorlar. ”

İkinci yarıda da büyüme bekleniyor

Şirket, yılın ikinci yarısında turist trafiğinde büyüme bekliyor. Japan Airlines ve Aeroflot’un günlük uçuşlar yaptığını, S7’nin Uzak Doğu şehirlerinden ve Sibirya’dan direkt uçuşları olduğunu ve Eylül ayından itibaren ANA’nın çeşitli Rus şehirlerinden uçuşlara başlayacağını açıkladı. Taşıyıcının web sitesinde uçak biletlerinin satışının henüz açık olmadığını ekledi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.