HER ŞEY DAHİLE İÇKİ SINIRLAMASI MI GELİYOR?

Güncel 23 Ocak, 11:31'de eklendi

HER ŞEY DAHİLE İÇKİ SINIRLAMASI MI GELİYOR?

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Türkiye’de alkol fiyatlarına gelen son zamlardan sonra Antalya’daki her şey dahil otellerin içkiye sınırlama getirebileceğini açıkladı.

Türkiye’de alkol fiyatlarına gelen zamlar Rus turizmcilerin de gündeminde. Sputnik’te yer lalan habere göre, Türkiye’de alkollü ürünlere konulan yüzde 13.48’lik son vergi üzerine, Rus turistlerin tercih ettiği her şey dahil otellerde alkollü içkilerin sınırlandırılması bekleniyor.

OTELLERİN EN BÜYÜK MASRAF KALEMİNDEN BİRİ

Artan alkol fiyatlarıyla birlikte otellerin en büyük masraf kalemlerinden birinin alkollü içkilerin teşkil edeceği belirtilen haberde, ‘’Dolayısıyla otellerin de hizmet bedellerini yükseltmek zorunda kalması bekleniyor. Nitekim bütün bunlar, turizm sektöründe enflasyonu tahrik edecek fiyat artışları.’’ ifadelerine yer verildi.

FİYAT ARTIŞLARI 2019’DA HENÜZ YANSITILMADI

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, otel işletmecileri tur operatörleriyle bir yıllık sözleşmeler düzenliyor, ama bu fiyat artışları 2019 sezonunda otellerin genel giderlerine henüz yansıtılmadı.

ZAMLARIN OTELLERDE HİSSEDİLMESİ KAÇINILMAZ

Rusya’da faaliyet gösteren tur operatörleri, sahte ve yasadışı alkollü içki imalatına yönelik cezaların ağırlığına dikkat çekti. Türkiye’deki otellerde kalitesiz alkollü içeceklerle karşılaşma riskinin düşük olduğunu ifade ediyorlar.

Ancak zamların, her şey dahil sistemiyle çalışan otellerde hissedilmesi kaçınılmaz. Dolayısı ile alkollü içki menüsünün daha çok yerel ve ucuz içkilerle doldurulması bekleniyor. İthal içkilerin de büyük ölçüde azaltılacağı tahminler arasında.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.