Hükümetten İki Önemli Havayolu Şirketine Yardım!

Güncel 8 Nisan, 18:09'de eklendi

Hükümetten İki Önemli Havayolu Şirketine Yardım!

İngiliz hükümeti iki havayolu şirketine de yardım elini uzatmak için yeni bir adım attı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle şirketler maddi yönden  büyük bir sarsıntı yaşadı. İki İngiliz dev havayolu şirketi için İngiliz hükümeti büyük adım attı.

Virgin Air’in De Kredi Talebini Karşılayacak

TurizmAjansı’nın haberine göre; İngiltere hükümeti Easy Jet ve Virgin Atlantic’e kredi sağlanması için bankalara talimat verdi. İngiltere Easy Jet’e 600 milyon kredi verilmesi için talimat verirken Virgin Air’in de kredi talebini karşılayacak. İngiltere hükümeti bu kapsamda EasyJet’e, hükümetin koronavirüsle mücadele kapsamında oluşturulan fondan 600 milyon pound kredi verdi. Virgin havayoluna verilecek kredi miktarı ise henüz açıklanmadı.

Koronavirüs Nedeniyle Easyjet Uçuşlarını Durdurmak Zorunda Kalmıştı

Merkezi İngiltere olan Easyjet  tüm uçuşlarını durdurmuştu. Şirket şu açıklamada bulunmuştu; ‘Covid-19 salgını nedeniyle seyahat etmek imkansız hale gelmiştir. Pazar günü tahliye uçuşlarımızı da tamamlamış bulunuyoruz. Bu kapsamda tüm uçuşlarımızı durdurduk.’. Easyjet’in çalışanlarının da 2 ay ücretsiz izne gönderildiği açıklamıştı.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.