IMWF 2019 Başladı!

Güncel 13 Mayıs, 12:06'de eklendi

IMWF 2019 Başladı!

 Bu yıl 4.sü düzenlenen International MICE & Wedding Forum-IMWF 2019, Antalya’da Start verdi.

 

IMWF 2019 4 (1)

Hindistan, BDT ülkeleri ve Dubai başta olmak üzere bir çok  uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı veren karar vericileri IMWF’de. IMWF ,16 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

IMWF 2019 8

IMWF 2019, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Antalya Valiliği destekliyor.

IMWF 2019 ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) iş birliğinde organize ediliyor.

IMWF 2019, Antalya Valisi Sn. Münir Karaloğlu’nun destek ve katılımları ile gerçekleşti. IMWF 2019, Türk Hava Yolları Ana Partnerliğinde ve Rixos Premium Belek Konaklama sponsorluğu organize edildi. Inventum Global’in güç birliği ile gerçekleşiyor. Hindistan’ın en iyi banket ve catering şirketlerinden Foodlink organizasyonun catering partnerliğini üstlendi.Sunuculuğunu Ece Vahapoğlu’nun üstlendiği IMWF 2019, uluslararası destinasyon düğünleri, kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün en iyi isimlerini Antalya’da bir araya getirdi.

IMWF 2019 2 (1)

2 Milyon EURO bütçesi ile IMWF; MICE ve Wedding sektörünün en iyilerini Antalya’da bir araya getirdi.

 (IMWF) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy şunları söyledi

‘’Bu yıl 4.sünü gerçekleştirdiğimiz IMWF, dünyada ki MICE ve destinasyon düğün sektöründe ki en iyi isimleri bir kez daha Antalya’da bir araya getirdik.. Geçtiğimiz yıl IMWF, tüm dünyada çok büyük bir yankı uyandırdı. bu yıl da taleplerde ciddi bir artışa neden oldu. yBu çalışmanın yansıması olarak IMWF 2019’a rekor düzeyde bir katılım başvurusu gerçekleşti. Bizde bu başvurular içerisinden en iyi, etkili olanları seçerek buluşturduk..Sabbas Joseph’in, uluslararası danışma kurulumuza dahil olması ile tüm yıl boyunca IMWF için uluslararası çapta bir iletişim çalışması gerçekleştirdik.

Bakanlıkla eş güdümle hareket ettik

Tüm bu çalışmaları  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tanıtma Genel Müdürlüğü ile eşg üdüm içerisinde ülke tanıtım stratejimiz doğrultusunda yaptık. Sektör olarak uluslararası rekabette ne kadar güçlü bir konumda olduğumuzun anlaşılması adına IMWF önemli bir gösterge niteliğindedir. Tüm bileşenleriyle turizmin, gelişime açık yanları ile uluslararası rekabette en güçlü sektörümüz olduğunu defalarca-kanıtladık.   IMWF 2019 ile ülke tanıtımına ve ekonomimize önemli bir katma değer yaratmak için çalışmalar gerçekleştirdik.”

IMWF 2019 4 (2)

Inventum Global Yönetici Ortağı Bünyat Özpak, ‘’Hindistan başta olmak üzere dünya düğün sektörüne yön veren Premium düğün acentelerinin CEO düzeyinde katılım sağladığı Zirvenin Hindistan ve Türkiye turizm tarihinde ki en büyük tanıtma hareketi olduğunu ifade etti. Zirvenin Hint etkinlik sektörü başta olmak üzere Global etkinlik sektörüne, Antalya’nın tanıtılması için büyük önem taşıdığını’’ söyledi.

Wizcraft International Entertainment kurucu ve yöneticisi Sabbah Joseph ise ‘’Türkiye’nin lokasyonunun önemine ve Antalya’nın doğal kültürel ve tarihi güzelliği, alt yapısı olanakları ve hizmet kalitesinin büyük avantaj sağladığına değinerek, IMWF ile bu bölge önemli bir cazibe merkezi haline geliyor’’ dedi.

IMWF 2019; bölgesinde lider şirketler arasından seçilerek katılan MICE ve Wedding acenteleri, Antalya’da en iyi oteller, kurumsal markalar, uluslararası otel ve zincir oteller ve havayolu şirketlerinin yanı sıra, en iyi isimlerin konuşmacı olarak katıldığı zengin içerikli paneller ve oturumları ile doyurucu bir zirve deneyimi yaşatıyor.

12-16 Mayıs 2019 tarihleri arasında düzenlenen IMWF 2019’da gerçekleşen paneller, tanıtımlar, stantlar ve birebir randevulu görüşmelerle, Türkiye’nin düğün ve MICE destinasyonu olarak tercih edilmesi ve her sene daha da büyüyen pazardaki payının artırılması amaçlanıyor.

Sektörde büyük bir talep artışı var

Sektörün dünyaca ünlü isimlerini ve karar vericilerini Antalya’da IMWF 2019 kapsamında buluşturan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen IMWF, destinasyon düğünleri ve MICE pazarlarında gelen talepleri 8 kat artırdı. 2018’de düzenlenen IMWF sonrasında, IMWF’de ağırlanan birçok acente ilk kez Türkiye’de büyük işler gerçekleştirdi. Yine forum sonrası, uluslararası düğün organizasyonlarında, yüksek bütçeli Hint düğünlerinde ve MICE gruplarında çok büyük bir artış gerçekleşti.

Zengin içeriğiyle büyük beğeni toplayan IMWF 2019, 13 Mayıs tarihinde gerçekleşen Zirve’nin ardından 14 Mayıs Salı günü B2B görüşmelerle devam edecek. B2B görüşmeler sonrasında IMWF katılımcıları kendileri için özel hazırlanan, muhteşem Aspendos Antik Tiyatrosundaki Akşam yemeği  ve sonrasındaki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Antalya Devlet Çok Sesli Korosunun temsilinde bir araya gelecek. IMWF 2019 programı 15 Mayıs Çarşamba günü Antalya’nın tarihi ve kültürel dokusunun tanıtılması amacıyla tüm katılımcılara yönelik düzenlen farklı gezi rotaları, özel organizasyonlar ve sosyal aktivitelerle devam ederek, gala yemeği ile sona erecek.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.