İNGİLİZ PAZARINDA FİYATLARI ARTTIRMAYIN

Güncel, Sektörel Haberler, slide 30 Kasım, 17:00'de eklendi

JET2HOLİDAYS CEOSU HEAPY, Türk otelcilere seslendi. Heapy Türk otelcileri ; ” İngiliz pazarında fiyatları arttırmayın” şeklinde uyardı.

Jet2 Holiday CEO’su Steve Heapy Resort Kongresi’nde kendi şirketi hakkında rakamları açıklarken 2019 yılında  Türkiye’ye olan yatırımlarımız devam edecek. İzmir’e 8 sefer ile uçuşlarımızı başlatacağız.” dedi.

Heapy; Türkiye’deki İngiliz pazarında otellerin fiyat değiştirmediğini söyleyerek akıllı bir hamle yaptıklarını belirtti.

konuşmasına şu sözlerle devam etti.”Türkiye’de 2014 yılında önemli rakamlara ulaşmıştık. Sonraki yıllarda sıkıntılı günlerde inişli çıkışlı bir tablo oluştu. Biz Türkiye’ye olan yatırımlarımıza devam edeceğiz ve güveniyoruz. Ancak Oteller ve tur operatörleri fiyatlar konusunda dengeyi oturtarak stabil bir pazar haline getirebiliriz.”dedi.

Fazla Fiyat Artırmayın!

Fiyat Artışları mutlaka ve mutlaka dengeli olmalı diyerek Türk profesyonellerini uyaran Heapy, ” Artışlar çok fazla olursa, Türkiye birden pahalı hale gelir. İspanya şuan otelleri doldurmak için fiyatları azaltıyor. Eğer Türkiye’deki fiyatlar artar, İspanya azalırsa yönelmeler İspanya’ya olabilir. İnsanlar tekrar  oteli fiyat artışı olursa seçmeyebilirler”dedi.

TÜRKİYE’ YE EN ÇOK TURİST ALAN ÜLKE RUSYA OLDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın paylaştığı veriler sonucunda; Türkiye ilk 10 ay  içerisinde, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 22.43 yükseliş gösterdi. 35 milyon 571 bin 419 yabancı ziyaretçilere ev sahipliği yaptı.  TÜİK ilk 9 aylık verilerinde yurt dışında  oturan  5 milyon 217 bin 193 vatandaşın olduğunu açıkladı. Bununla birlikte misafir sayısı geçtiğimiz ayın başlangıcından beri 41 milyona yükselerek turizme can verdi.

ELDE OLAN VERİLER SONUCUNDA İKİNCİ SIRAYI ALMANYA ALDI

Ülkeye gelen turist sayısı sıralamalarda ilk 10 ayda, yüzde 16.09 artışla Rusya Federasyonu ilk sırada oldu.  Yüzde 11.68 artışla Almanya ikinci sırada yerini alıp, 6.07 artışla İngiltere üçüncü sıraya yerleşti. Ardından İngiltere’ yi Bulgaristan ile Gürcistan takip etti.

Türkiye’ye Ekim 2018 döneminde misafir olan yabancı sayısı 25.48 artışla 3 milyon 755 bin 467 kişi olmuştur. Rusya Ekim ayı 2018 döneminde de yüzde 16.09 artış gösterdi. Ve 604 bin 073 yabancı ziyaretçi rakamıyla ilk sırayı aldı. Yüzde 15.70 artış ve 589 bin 626 yabancı ziyaretçi rakamıyla Almanya ikinci,oldu. İngiltere yüzde 7.04 artış ve 264 bin 217 turist sayısıyla üçüncü basmakta yerini almıştır. Bulgaristan ve Gürcistan bu sırada İngiltere’ yi takip ederek kayıtlarda yerini aldı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.