İngiliz Turistin Tercihi 75.kez Türkiye Oldu

Güncel 21 Haziran, 16:23'de eklendi

İngiliz Turistin Tercihi 75.kez Türkiye Oldu

Marmaris’te tatil yapan İngiliz turist Richard Sullivan, 20 yıl içinde 75 defa tatil için Türkiye’yi tercih etti. Birçok ülke gezdiğini, içlerinden en iyisinin Türkiye olduğunu belirten Sullivan, “Türkiye’yi çok seviyorum” dedi.

Londra’da yaşayan Sullivan, “Türkiye’ye  ilk gelişim 2000 yılında oldu. Türkiye çok güzel bir yer. Burada çok güzel oteller, restoranlar var. Burada güzel dostluklar edindim. Türkiye’ye gelemeyenlere önerim gelip bu güzel ülkeyi görmeleri” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodrum’un Mandalina Bahçeleri Turistik Olacak

Başkan Aras, Bitez’de belediyeye ait bir mandalina bahçesini ‘model’ olarak tasarlayıp eko-turizme kazandıracaklarını söyledi.

Bitez Mahallesi’nde BİTAV binasında gerçekleşen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Turgay Kaya ile Ummahan Yurt, Bitez Mahalle Muhtarı Seda Özgüçlü, BİTAV Başkanı Mustafa Mengü, Bitez Eski Belediye Başkanı İbrahim Çömez, dernek eski başkanları, yönetim kurulu üyeleri  ve dernek üyeleri katıldı. Yaklaşık 2.5 saat süren toplantıda Bitez’in eksikleri, devam eden çalışmalar ve gelecekte planlanan projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Bitez’in 6 Tane Azmağı Kayboldu

BİTAV Başkanı Mustafa Mengü, Başkan Aras’a dernek olarak Bitez’de hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında bilgi verdi. Mengü Bitez’de dere ıslahı ve azmaklar konusunda yaşadıkları sıkıntılara değinerek “Bitez’in iki tane atardamarı var. Biri Dağbelen’den kopup gelen ve denize boşalan Gaz Deresi, diğeri Çırkan yamaçlarından gelen Söğütlü ve bu güzergah boyuna eklenen pek çok dere. Bunların güzergahında değil, denize döküldükleri yerde sorun var. 6 tane azmak kaybolmak üzere. Bu güzelim derelerin denizle buluşması artık söz konusu değil. Bitez’in bu konuda geleceğe yönelik projelere ihtiyacı var. Basit bir hafriyat çalışmasıyla bu azmakları kurtarabiliriz.” dedi. BİTAV yöneticileri, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a Bitez’de yaşanan diğer kentsel sorunlarla ilgili de bilgi verdi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.