İngiliz Turistler Yeniden Antalya’da!

Güncel 23 Mayıs, 09:10'de eklendi

İngiliz Turistler Yeniden Antalya’da!

Vali Münir Karaloğlu, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott’u, makamında ağırladı.

Vali Münir Karaloğlu, “Geçen sene Antalya’da, İngiliz vatandaşlarının artış oranı yüzde 69’du. Bu sene ilk 4 aya baktığımızda yüzde 48’lik  görülüyor.” dedi

Antalya’ya çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak için gelen Büyükelçi Chilcott, Güney Batı Türkiye’deki turlarını tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Çalışmalar Sevindirici Ve Memnun Edici

Büyükelçi Dominick Chilcott, Antalya’ya gerçekleştirdikleri bu yıl ki ziyarette değişen ve yenilenen pek çok şeyi fark ettiklerini  ifade etti. “Bu yıl şehir merkezlerindeki güvenlik kameralarının artırıldığını, turizmin daha yoğun yaşanacağı bölgelere polis sayısının fazlalaştırıldığını görmek bizi memnun etti. 2 yıldır burada yapılan çalışmalar gerçekten çok sevindirici ve sizi takdir ediyoruz.”

İngilizlerin Antalya’daki Artışı

Büyükelçisi Chilcott ve Konsolos Liz Moriarty ve beraberindeki heyeti Antalya’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu ise konuyla ilgili: “İngilizler Türkiye’de Ege bölgesini özellikle Muğla’yı tercih ediyordu. Son yıllarda Antalya’yı tercih etmeye başladıklarını görmek bizi sevindiriyor. Geçen sene Antalya’da, İngiliz vatandaşlarının artış oranı yüzde 69’du. Bu sene ilk 4 aya baktığımızda yüzde 48’lik artış olduğunu görmekteyiz. Bunun sonucu;  olarak İngilizler yeniden şehrimize geliyor”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dünya Turizminde Yüzde 4 Büyüme

UNWTO verilerine göre ocak-mart aylarını kapsayan yılın ilk çeyreğinde ziyaretçi sayısında yüzde 4 oranında artış gerçekleşti. Artış yılık ikinci çeyreğinde daha yüksek oranda gerçekleşecek. UNWTO 2019 için yıllık yüzde 3-4 büyüme  bekliyor.

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili yaptığı açıklamada:

“Uluslararası turizm hareketi dünya çapında güçlü performans göstermeye devam ediyor. Bu büyüme ile daha iyi işlere ve daha iyi yaşamlara dönüştürmek için İnovasyona, dijital dönüşüme ve eğitime yatırım yapmaya devam etmemiz gerekiyor” dedi.

Hangi Bölge Ne Kadar Büyüdü

Yılın  ilk üç aylık döneminde Afrika’daki büyüme, Kuzey Afrika’da devam etmekte olan toparlanma sonucu ziyaretçi sayısı yüzde 11 artışla ilk sırada yer aldı.

Dünyanın en büyük turizm bölgesi olan Avrupa, Güney ve Akdeniz Avrupa ve Orta ve Doğu Avrupa’daki büyüme ise yüzde 4 oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.