İngiliz Yolcuya 600 Bin TL  Ceza

Güncel 18 Temmuz, 17:40'de eklendi

İngiliz Yolcuya 600 Bin TL  Ceza

Jet2 Havayolları Londra-Dalaman uçağında olay çıkararak uçağın savaş jetleri eşliğinde geri dönmesine neden oldu. Olay çıkartan yolcuya, şirket tarafından yaklaşık 600 bin TL para cezası kesti.

Uçuş esnasında yolcuları tehdit ettiği ve uçağın kapısını açmaya çalıştığı söylenen 25 yaşındaki İngiliz yolcu Chloe Haines’e ayrıca şirket tarafından ömür boyu uçuş yasağı getirildi.BBC Türkçe’nin İngiltere medyasından ilettiği habere göre olay, 22 Haziran’da Jet2 Havayolları’nın Airbus 321 model uçağında yaşandı.Uçakta bulunan yolcuların ifadelerine göre, kabin görevlilerine saldırdığı belirtilen Chloe Haines kokpite girmek istedi.

ingiliz

Savaş Uçakları Eşlik Etti, Bölge Halkı Paniğe Kapıldı

Kuleye sinyal gönderen uçak kalkışından 45 dakika sonra İngiliz Hava Kuvvetleri’ne bağlı iki Typhoon eşliğinde Stansted Havalimanı’na geri döndü. Ses hızını aşan savaş uçaklarının çıkardığı gürültüden paniğe kapılarak, 999’u arayan bölge halkının patlama ihbarında bulundukları ifade ediliyor.Chloe Haines olaydan sonra gözaltına alınırken, diğer yolcular ertesi gün başka bir uçakla Dalaman’a gönderildi. Jet2 CEO’su Steve Heapy, bunun şu ana kadar uçuşlarında gördükleri en ciddi olay olduğunu belirtti. Chloe Haines’in Tutuksuz olarak yargılandığı ve 21 Ağustos’ta mahkemeye çıkarılacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bodrum’a Hava Yoluyla Gelen Turistlerde Yüzde 23,34 Artış

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.