İngilizler Her Şey Dahil Tatil Arıyor, Ama Önce Neye Bakıyor?

Güncel 14 Ocak, 11:18'de eklendi

İngilizler Her Şey Dahil Tatil Arıyor, Ama Önce Neye Bakıyor?

Brexit endişelerine rağmen İngiltere’de her şey dahil tatil aramaları zirveye ulaşırken İngilizler önce fiyata bakıyor.

TravelSupermarket’in yaptığı araştırmaya göre, sadece oda, oda-kahvaltı veya yarım pansiyon tatillerine ilgi azaldı. Her şey dahil tatile ise ilgi artıyor. İngiltere’de tatil aramaları yapan ailelerin yüzde 55’i 7 günlük her şey dahil fiyatlarını araştırıyor. Onu yüzde 14 ile kendi yemeğini kendi pişireceği tatil seçeneklerini arayanlar oluşturdu.

Çiftler arasında her şey dahil tatil fiyatlarını araştıranların oranı ise yüzde 36. ‘Sadece oda’ şeklindeki tatil fiyatlarını araştıran çiftlerin oranı ise yüzde 24.

“Tatilciler, tatilin maliyetini bilmek istiyor’’

TravelSupermarket’in seyahat yorumcusu Emma Coulthurst, İngilizlerin yılın bu döneminde yoğun olarak tatil araştırması ve rezervasyon yaptığını belirtti. ”Belli bir bütçe içinde kalmak onlar için çok önemli. Turistin bu tutumunda rol oynayan etkenler ise; birkaç yıldır dalgalı seyreden pound ve Brexit endişeleri. Pound geçtiğimiz dönemde Euro karşısında değer kazandı. Tatilciler, tatilin onlara ne kadara mal olacağını bilmek istiyor. Her şey dahil tatil, sorunsuz ve modern bir seçenek. Çünkü insanlar nerede yemek yiyeceğini ve tatile ne kadar harcayacağını biliyor” denildi.

Kaynak: (DHS) – Dış Haberler Servisi

GM Derginin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.