Innvista Hotel Belek’ten, Çocuk Dostu Projesi’ne Destek

Güncel 21 Mayıs, 10:50'de eklendi

Innvista Hotel Belek’ten Çocuk Dostu Projesi’ne Destek

Innvista Hotel Belek 7 Mayıs’ta Wyndham Ankara Oteli’nde gerçekleşen Çocuk Dostu Turizm Kapanış Konferansı Katıldı. Türkiye’de Çocuk Dostu Projesi’ni destekleyen Beş Otelden bir tanesi oldu.

Çocuk Dostu Turizm anlayışı kapsamında, seyahat ve turizm işletmelerinin ve sektör temsilcilerinin, çocuk haklarının korunmasını ve uygulanmasını kurumsal politika haline getirmeleri ve şirket politikalarını çocukların yüksek yararını gözeterek belirlemeleri çocuk haklarına saygılı turizm anlayışına sahip olduklarını göstermeleri büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda projenin Antalya’da Öncülerinden bir tanesi de POYD.

POYD Başkanı Sn Ülkay ATMACA 17 Mayıs’ta Wyndham Ankara Oteli’nde gerçekleşen Çocuk Dostu Turizm Kapanış Konferansına katılarak aynı zamanda Genel Müdürlüğünü Üstlendiği İnnvista Hotel Belek’in Projeyi Türkiye’ de destekleyen ilk 5 otelden Bir tanesi olmasını sağladı.

Atmaca yaptığı açıklamada; Her zaman olduğu gibi “Çocuk Dostu Tesis” de olması gereken hizmetleri layığı ile yerine getirmeye devam edeceklerini, en önemli misyonlarımızdan biri olan;

‘’Mutlu Çocuk,Mutlu Aile’’ anlayışı ile birlikte projeyi destekleyici önlemlerimizi de yürürlüğe koymaya başlıyoruz. Bunlardan bazıları;

  1. Çocuk hakları ve çocuğa karşı şiddeti önlemeye yönelik politika ve prosedürler oluşturmak
  2. Çocuk hakları ve çocuğa karşı şiddeti önlemek için çalışanların eğitilmesi
  3. İş sözleşmelerinde çocuğa karşı şiddet ve çocuk hakları konusuna yer vermek
  4. Seyahat edenlere çocuk hakları ve çocuğa şiddetle ilgili bilgi sağlanması
  5. Destek, işbirliği ve sektördeki paydaşların katılımını sağlama
  6. Şirketin kuralların uygulanmasına ilişkin yıllık raporlar oluşturulması

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.