23.4 C
Antalya
Cumartesi, Mayıs 21, 2022

English EN German DE Russian RU Turkish TR

İranlı Turistler, Nevruz’da Antalya’dan Vazgeçmiyor

İranlı Turistler, Nevruz’da Antalya’dan Vazgeçmiyor

İranlılar bu yılki Nevruz Bayramı’nı 21 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlamaya hazırlanıyor.

Hicri Şemsi takvimini kullanan İran’da 21 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Nevruz Bayramı kutlanacak. İranlıların çok önem verdikleri Nevruz, ülkenin en büyük bayramı olarak kutlanıyor. Nevruz Bayramı tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen İranlı turistler ise tercihini yine Antalya’dan yana kullanıyor. 2018 yılında ise bu dönemde Antalya’ya 64 bin İranlı turist gelmişti.

 

nevruz

 

Doğanın uyanışı, baharın habercisi Nevruz Bayramı 21 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor. Bu süreyi Türkiye’de değerlendirmek isteyen İranlı turistlerin tercihi Antalya oluyor.

Kültür ve Turizm bakanlığı verilerine göre, Antalya 2018 yılında 64 bin İran vatandaşını ağırladı. Bu rakamın yaklaşık 33 bini Nevruz Bayramı dönemindeki mart ayında ülkemize geldi. İranlı turistler hem coğrafi ve kültürel yakınlık hem de Türk misafirliği nedeniyle Türkiye’yi tercih ettiklerini dile getiriyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ukrayna aktarmalı Türkiye seçeneği

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
18 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ukrayna aktarmalı Türkiye seçeneği
www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Forbes Travel Guide 2022 ödülleri açıklandı
GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

17,572BeğenenlerBeğen
21,687TakipçilerTakip Et
111AbonelerAbone

SON HABERLER