İstanbul Havalimanı’da 18 Saniyede Pasaport Geçişi

Güncel 18 Haziran, 17:20'de eklendi

İstanbul Havalimanı’da 18 Saniyede Pasaport Geçişi

İstanbul Havalimanı’nda 18-20 saniye içinde pasaporttan geçebilmesini sağlayacak sistemin denemeleri başlatıldı.

T.C pasaportu taşıyan ve 18 yaş üstündekilerin yararlanabildiği hizmet, havalimanındaki 30 hızlı pasaport geçiş bankosundan hizmet sunulması planlanıyor. Hava limanda daha önce yolcuların yüz tanıma ve parmak izi kontrollerinin ardından bu uygulamada başlatılmış olacak.

İstanbul Havalimanı’nda yolcuların yüz tanıma ve parmak izi kontrolleri yapılıyordu. 18-20 saniye içinde pasaporttan geçebilmesini sağlayacak sistemin test çalışmaları start aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İspanya’ya 10 Milyon Spor Ziyaretçisi

İspanya’ya yalnız spor karşılaşmalarını izlemek için çeşitli ülkelerden gelenlerin sayısı birçok ülkenin toplam turist sayısından çok.

İspanya’nın, başta futbol olmak üzere çeşitli spor karşılaşmalarını izlemek için 10 milyon ziyaretçi aldığı açıklandı.

Katalonya Açık Üniversitesi (UOC) tarafından yapılan araştırmaya göre bu eğilim 2019’da artmaya devam ediyor.

 

Katalonya Açık Üniversitesi (UOC) tarafından yapılan araştırmaya göre bu eğilim 2019’da artmaya devam ediyor.

UOC grubunun NOUTUR (Turizm ve Boş Zamanın Yeni Perspektifleri) grubu araştırmacısı Nicole Kalemba, spor karşılaşmaları için gelen ziyaretçiler ile ilgili araştırma ile ilgili yaptığı açıklamada  1 Haziran’da Madrid’de oynanan 60 milyon Avro’luk pasif spor turizminin bir parçası olan şampiyonlar finalinin bile ülkeye ziyaretçi çekerek ekonomiye katkı sağladığını söyledi.

Kalemba, “turizm ve spor arasındaki sinerjinin, ürüne yarar sağlayan bir strateji olduğunu” belirterek, “Varış yerinin rekabet avantajlarını artırmaya izin veriyor, bölgenin sosyoekonomik gelişimini destekliyor ve turizm markasına değer katıyor” dedi. Bu arada İspanya’nın golf oynamak için en çok yabancı turist alan dünyanın ikinci ülkesi olduğu belirtiliyor.

Golf Business Partners raporuna göre golf İspanya ekonomisine 564 milyon Avro katkı sağlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.