İşte TUI’nin, 11 Temmuz’dan İtibaren Tur Düzenleyeceği Noktalar

Güncel 23 Haziran, 10:00'de eklendi

İşte TUI’nin, 11 Temmuz’dan itibaren tur düzenleyeceği noktalar

TUI, İngiltere’den düzenleyeceği turlarla ilgili müşterilerine e-posta’ gönderdi. Bu kapsamda TUİ tatilcileri karantinaya almayan ülkelere tur düzenleyeceğini ifade etti.

TUI, 11 Temmuz’dan itibaren sekiz kısa mesafeli turistik bölgeye tur düzenleyecek.TUI İngiltere’de Gatwick, Manchester ve Birmingham’dan Yunanistan’ın Girit , Rodos, Kos ve Korfu Adaları’na tur düzenleyecek. İspanya’da ise TUI, Kanarya Adaları Tenerife ve Lanzarote ve Mayorka ve Ibiza içinde Balearics’e de tur düzenleyeceğini açıkladı.

11 Temmuz’a kadar tüm destinasyonlarda karantina kaldırılacak

TUI İngiltere Ticari Yönetmeni Richard Sofer, İngiltere’nin 11 Temmuz’a kadar bu tarihe kadar tüm destinasyonlara uygulanmakta olan 14 günlük karantinayı kaldıracağından emin olduğunu ifade etti. Daily Telegraph’a göre, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un bu ayın sonunda karantinadan bağımsız seyahatlere izin vermek için hava köprüleri oluşturmak üzere “az sayıda” ülke ile bir dizi anlaşmayı duyurması bekleniyor. Johnson’un koronavirüs vakalarının oranları düşük olduğu ülkelerin anlaşmaya dahil olduğunu açıklaması da yapması beklenenler arasında. İngiliz hükümeti ilk etapta Fransa, İspanya, Yunanistan ve Portekiz gibi İngiltere ekonomisi için “en avantajlı” olarak görülen ülkelere hava köprüleri kurmak istediğini belirtti.

O Listede Türkiye’de Var

Bu ayın ilk günlerinde havayolu şirketleri karantina kuralından hükümete muaf tutulması gereken 45 ülkenin bir listesini iletti.Bu listede TUI’nin uçtuğu ülkeler; Antigua, Avusturya, Bahamalar, Barbados, Bulgaristan, Cape Verde, Hırvatistan, Kıbrıs, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Almanya, Yunanistan, İtalya, Jamaika, Malta, Meksika, Karadağ, Fas, İspanya, St Lucia, Tunus, Türkiye ve ABD. TUI’nin şu anda uçtuğu diğer destinasyonlar, hükümetin günlerce beklenen hava köprüsü kararına bağlı olarak tatil listesinin dışında olabilir. TUI, devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle İngilizler için tatil günlerini yeniden başlatacağı tarihi ötelemişti. Tur operatörü 10 Temmuz’a kadar olan tüm tur programlarını iptal ettiğini açıklamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.