ITB Berlin, Kuralları Değiştirdi!

Güncel 27 Şubat, 09:07'de eklendi

ITB Berlin, Kuralları Değiştirdi!

ITB Berlin yönetimi, 4-8 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Berlin ITB Turizm Fuarı’nın gerçekleşeceğini açıklamıştı. ITB, Coronavirus nedeniyle erişim gereksinimlerini değiştirdi.

ITB Fuarı

ITB Berlin yönetimi yaptığı açıklamada; ziyaretçilerimizin güvenliği en yüksek hedefimizdir, ifadelerini kullanmıştı.

eTurboNews’te yer alan habere göre; dünyanın her köşesinden 100.000 seyahat uzmanı, Berlin’e uçmak ve ITB 2020’ye katılmak için hazır. Bazıları iptal ettiklerini söyledi ancak ITB’ye sergilenecek yatırım çok büyük, denildi.

ITB, ziyaretçilerinin, katılımcılarının ve çalışanlarının “güvenliğini sağlamak” için yeni kurallar koydu.

Kenya Turizm Federasyonu Başkanı Mohammed Hersi Twitter’da şunları hatırlattı:

Fayda-maliyet analizi, fuarı daha ileri bir tarihe ertelemek daha iyi. Virüsü ülkelerinde işlettikleri otel ve firmalara bu kadar risk alan bir delege hayal edebiliyor musunuz? Bu küresel turizmin creme de la creme’i. Berlin için bile riske değmez. UNWTO lütfen dikkat edin. Birçok yerde kalabalıklar caydırılırken ITB dünya turizminde kimin bir araya geleceğini bir araya getirecek. Corona, fiziksel olarak azaltabileceğiniz bir terör tehdidi değildir.

ITB Berlin bu açıklamayı yaptı:

Yerel halk sağlığı yetkilileri tarafından talimat verildiği gibi, ITB Berlin’deki tüm katılımcıların bir beyanda bulunmaları gerekmektedir. Bu beyan, sergi alanlarına erişim için bir koşuldur ve COVID 19 risk grubuna mensup kişileri tanımlamaya yarar. Risk grubu kriterleri aşağıdaki gibidir:

Robert Koch Enstitüsü tarafından tanımlanan risk alanlarından birinde yakın zamanda kalma (son 14 gün içinde):

Çin: Hubei Eyaleti (Wuhan şehri dahil) ve Zhejiang Eyaletindeki Wenzhou, Hangzhou, Ningbo, Taizhou şehirleri.

İran: Kum Bölgesi

İtalya: Lombardiya bölgesindeki Lodi eyaleti ve Veneto bölgesindeki Padua eyaletindeki Vo şehri.

Güney Kore: Gyeongsangbuk-do (Kuzey Gyeongsang Eyaleti) Riskli alanların listesi

Robert Koch Enstitüsü tarafından düzenli olarak güncellenmektedir. Güncellemeler web sitelerinde bulunabilir

Aşağıdaki koşulu karşılayan ziyaretçilere izin verilmeyecektir:

Son 14 gün boyunca SARS-CoV-2 enfeksiyonu için pozitif test eden kişilerle temas kuran. Tipik semptomların herhangi bir belirtisi, yani ateş, öksürme veya nefes alma zorlukları. Risk grubuna ait olan veya beyanı doldurmayı reddeden hiç kimse ITB Berlin’e kabul edilmeyecektir. Bu, ITB Berlin ve genel olarak kamuya katılanları korumak için bir önlemdir. Federal Sağlık Bakanlığı ve Robert Koch Enstitüsü Almanya’daki sağlık riski düşüktür (çapraz başvuru www.rki.de). Şu anda, Çin, Asya veya İtalyan vatandaşlarına Almanya’ya giriş konusunda herhangi bir kısıtlama getirilmemiştir.

Karar, halen geçerli olan AB sağlık bakanları konseyinin olağanüstü toplantısında alındı. Buna göre, AB ülkelerine gelmeden önce hava yolcularına koronavirüs bulaşmış bölgelerde olup olmadıkları veya enfekte kişilerle temas kurup kurmadıkları sorulabilir. Herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet verdiğimiz için üzgünüz. Ancak, ITB Berlin’deki tüm ziyaretçilerin ve katılımcıların güvenliği ve sağlığı bizim için en büyük önceliğe sahiptir ve bunu sağlamak için ilgili halk sağlığı yetkililerinin talimatlarını takip ediyoruz. Bu nedenle katılımcıları ve ziyaretçileri korumak için temizlik ve dezenfeksiyon önlemlerimiz devam edecektir. Tüm katılımcılara Robert Koch Enstitüsü tarafından önerilen hijyen önlemlerine uymaları önerilir: ellerin düzenli ve kapsamlı yıkanması, ayrıca öksürme, hapşırma konusunda dikkatli olunması ve el sıkışmaktan kaçınılması.

ITB Berlin Fuarı’na katılan herkes sağlık anketini doldurmak zorunda!

ITB Berlin fuarına katılım sağlayacak herkesin ekli dosyada yer alan anketi imzalı ve eksiksiz doldurarak bilgi beyanında bulunmaları gerekiyor. Katılımcıların bu anketi fuar ziyaretleri süresince mutlaka yanlarında çıktısını alıp taşımaları gerekiyor.

Dikkat: Sorulardan herhangi birinin “EVET” cevaplanması veya anketin tamamen doldurulmaması durumunda ITB Berlin 2020’ye erişime izin verilmeyecek.”

 

Ek: Sağlık Bilgilendirme Anketi için tıklayın.

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.