İzmir’de Korsan Alman Vize Merkezi

Güncel 25 Kasım, 16:06'de eklendi

İzmir’de Korsan Alman Vize Merkezi

Almanya, corona virüsü nedeniyle Türkler’e “acil durumlar dışında” vize vermeyi durdurdu. Yasak  devam ederken, İzmir Alsancak’ta bir “Almanya vize başvuru merkezi” tespit edildi. Almanlar bunu duyunca çok şaşırdı. “Bizim böyle bir şubemiz yok. Sakın para vermeyin” açıklaması yaptı. Ne broşürü ne de bir bilgilendirme yazısı olmayan İzmir’deki  korsan merkezin  sloganı ise “Biz vize için yardımcı oluyoruz.”

korsan

Türklere Almanya vizesi yokken ama İzmir’de korsan vize merkezi hizmet veriyor. İzmir- Alsancak’ta, “Almanya vize başvuru merkezi” diye bir yer faaliyete başladı. Alman Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı, bu büronun faaliyetini duyunca şoka girdi. “Zaten vize vermiyoruz. Sadece bizim resmi İDATA kurumu buna yetkili. Orası yasa dışı. Kimseye para ödemeyin” açıklamasını yaptı.

 

Hiç Bir Hak Ve Yetkisi Yok 

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre;  Almanya turist vizesi vermezken böyle bir yerin, hiçbir hak ve yetkisi olmadığı halde“Biz yardımcı oluyoruz. Danışmanlık hizmeti veriyoruz. İş takibi yapıyoruz” cevabını veriyorlar. Almanya’nın İzmir Başkonsolosluğu’ndan Muavin Konsolos Regina von Ahn yaptığı açıklamada, “İDATA ofisi Türkiye’de bulunun Alman dış temsilciliklerinin tek ve resmi vize başvuru kabul merkezidir. İDATA’nın bize verdiği bilgiye göre kendini İDATA partneri veya temsilcisi olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan şahıslar / şirketler olabiliyormuş. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiyi dış hizmet şirketinin resmî internet sayfasında (www.idata.com.tr) bulabilirsiniz. Diğerlerine itibar etmeyin dedi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.