KAÇ RUS GELİR, HANGİMİZi KAÇ PARADAN DOYURUR?

Güncel, Sektörel Haberler, slide 23 Mart, 11:01'de eklendi

Turquoise Hotel Genel Müdürü Tuncay Özbakır, POYD’un geleneksel öğle yemeğinde Moskova’da gerçekleştirilen MITT Moskova Turizm Fuarı’ndaki durumu ve Rus, Almanya ve Hollanda pazarını  değerlendirdi.

GM DERGİ- SABRİYE ÇAY 

Fuar  ve Rus pazarı hakkında Özbakır; “ Fuara katılım oldukça iyiydi. Ruslar, fuara ve ülkemize yoğun ilgi gösterdi. Görüşmelerimizde olumlu geçti. Şuan Rus pazarından en çok rezervasyon alan bölge Alanya.  Fiyat bu konuda en belirleyici konumda. Fiyatı makul olan otellerin rezervasyonları çok iyi durumda.  Acentelere konuşmalarımız sonucunda edindiğimiz bilgiye göre şuanda 13 bin rezervasyon alınmış ve bu rakamlar göz önüne alınarak bir tahminde bulunacak olursak bu sezon Rus pazarından yaklaşık 3 ila 3 buçuk milyon turist ağırlarız. Avrupa ile yaşananlar, Rus pazarındaki fiyatlara da ileri ki zamanlarda olumsuz yansıyacaktır” dedi.

Özbakır Hollanda ve  Almanya pazarları hakkında ise ; “Almanya’dan gelen rezervasyonlarda şuanda çok başarılı değiliz.  Almanya pazarı durmuş durumda hangi fiyatı verirseniz verin, bir işe yaramıyor. Hollanda pazarından politik sebeplerden dolayı iptaller gelmeye başladı. Herkes bir birini izliyor. Bence Avrupa’dan hazirana kadar bir rezervasyon olmaz.  Geçmişi yakalamak zor. Umudumuz Ruslarda.  Ruslar kime yeter, kaç kişi gelir, hangimizi doyurur, kaç paradan doyurur? Bu soruların yanıtlarını zaman içerisinde göreceğiz” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.