Kanada Sınırlarına Giriş Yasağının Tarihini Uzattı!

Güncel 25 Mart, 13:04'de eklendi

Kanada Sınırlarına Giriş Yasağının Tarihini Uzattı!

Kanada, korona virüs tehlikesine karşı ülkenin sınırlarını Haziran sonuna kadar kapatan ilk ülke oldu.

THY’den, Vancouver'e Tarifeli Sefer

Çin’de ortaya çıktıktan sonra birçok ülkeyi sarsan corona virüsü etkisini göstermeye devam ediyor. Virüsü önlemek adına hükümetler de önlemlerini artırmayı sürdürüyor.

Alman „Reisereporter“ web sitesinde yayınlanan habere göre Kanada hükümeti, genelde Nisan sonuna kadar sınırlarını kapatan diğer ülkelere göre daha radikal bir karar alarak Kanada´nın sınırlarını Haziran sonuna kadar kapattı.

Kanada hükümetinin resmi web sitesinde, sağlık sorunu gereği veya iş gereği giriş yapmak zorunda kalan kişiler hariç sınırların tüm insanlara karşı kapatılacağını bildirildi.

Girişten sonra 14 günlük karantina süreci

Yukarıda anlatılan yeni düzenlemenin tek istisnası, ABD vatandaşları için öngörülmektedir. İş gereği veya kendi aile mensuplarını ziyaret etmek için girişi kabul edilen ABD vatandaşları 14 günlük karantina sürecine tabi tutuluyor.

Kanada’nın giriş yasağının uzatılmasından sonra başka ülkelerin bunu örnek alıp almayacağı merak konusuyken, ABD Başkanı Trump’ın kendi ülkesinin sınırlarını Paskalya sırasında tamamıyla açmak istediğini belirtmesi dikkati çekiyor. (Tourexpi)

GM Dergi’nin Diğer Haberlerini Okumak İçin Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.