Kanarya Adaları’ndan Turistlere Yüzme Yasağı

Güncel 13 Temmuz, 10:47'de eklendi

Kanarya Adaları’ndan Turistlere Yüzme Yasağı

12 Temmuz’dan bu yana Kanaryalar’da veya daha doğrusu Lanzarote adasında kalan turistlerin yüzmeleri ve hatta  sahili ziyaret etmeleri yasaklandı. Kıyı suları zehirli denizanası ile doldu.

kanarya adalari

Dünya Basınından

Kıyıda kırmızı bayrak yükseliyor . Tehlikeli denizanası sayısı artıyor.  Seyahat endüstrisi profesyonellerine göre, yalnızca Lanzarote adasında tatil yapmak değil, Rusya’dan gelen kitle turistleri için, hatta buradaki yol, örneğin Tenerife’den çok pahalı. Amigo-S tur operatörü genel müdürü Sergey Velikadanov, “Lanzarote’nin plajları, Almanlar ve İngilizler için favori bir tatil yeridir. – Turistlerimizin şu anda orada olabileceğini göz ardı etmiyoruz, ancak bunlar büyük olasılıkla bir günlüğüne başka tatil yerlerinden gelenler. Böylece kırmızı bir bayrak gördükten sonra tatil yerine geri dönecekler. ”

“Turpomoschi” Başkanı Alexander Osaulenko’nun olası değişimi, profesyonel topluluğun dikkatinin merkezinde kalmaya devam ediyor.

ART-TOUR tur operatörünün genel müdürü olan Dmitry Arutyunov, tehlikeli hayvanların yoğun akışının nedenini açıkladı: “Bu denizanası, okyanustaki büyük miktarda plastik nedeniyle büyük ölçüde öldürülen kaplumbağalar için yiyecek olarak hizmet ediyor. Buna göre, denizanası kontrolsüz bir şekilde çoğalmaya başlar. Neyse ki, birçok ülke şimdi kaplumbağa popülasyonunun toparlanmasıyla meşgul. ”

Gözlemciler, geçen yaz İtalya kıyılarının da benzer bir fenomenden muzdarip olduğunu söylüyor. Sebebi fazla avlanmak, denizanası larvaları yemek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Kuşağı Seyahatlerinde Nelere Önem Veriyor?

Booking.com, yeni nesil gezginlerin istek ve ihtiyaçlarına yönelik en kapsamlı araştırmayı yayınladı. 16-24 yaş aralığındaki gençler olarak tanımlanan Z kuşağı, gelecekte parasını nereye harcayacak sorusunun yanıtları…

Hırsı Gezginler

Araştırmaya göre Z kuşağının on kişiden dördü (% 39) gelecek on yılda en az üç farklı kıtayı ziyaret etmeyi planlıyor. % 30’u farklı bir ülkede eğitim görmeyi veya yaşamayı hedefliyor. (% 34 kadın,% 26 erkek) Z kuşağı, gelecek on yılda seyahat ederken yeni bir şeyler öğrenerek becerilerini geliştirmek istiyor (% 33) Z kuşağının öğrenmek istediği yeni beceriler değil. Kendi ülkesinde seyahat ederek (% 55’i) ülkesi hakkında daha fazla bilgi edinmek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.