Kapadokya’da 29 Kişiye Cezai İşlem

Güncel 17 Nisan, 12:59'de eklendi

Kapadokya’da 29 Kişiye Cezai İşlem

Türkiye’nin en özel yerlerinden Kapadokya’da kaçak acente, tur ve kaçak rehberlere yönelik iki gün süren denetimlerin sonuçları belli oldu.

kapadokya

Kapadokya’da kaçak acente, tur ve kaçak rehberlere kaçak rehber timi göz açtırmıyor. Son iki gün içerisinde Kapadokya’da yapılan denetimlerde toplamda 29 kişiye cezai işlem uygulandı.

8 kaçak tur tespiti

Fibhaber’de yer alan habere göre, Nevşehir Rehberler Odası Başkanı Yunus Ünal denetimlerle ilgili olarak açıklama yaptı. ” Nevşehir Rehberler Odası, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TUREB ve Kapadokya TURSAB BTK katılımıyla 12-13 Nisan’da denetimler gerçekleştirildi. 8 kaçak tur, 7 rehbersiz tur, 10 eksik belge bulundurmak, 3 kaçak rehberlik ve 1 sözleşmesiz rehberlik yapmak faaliyetinden cezai işlemler uygulandı. Denetimler yasal ve güvenli bir turizm faaliyeti için yetki çevremizde olan her yerde etkili ve yoğun bir şekilde sürecek. TÜRSAB Kapadokya BTK olarak kaçak turlara yönelik denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.’’açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılacak!

Kapadokya’da Kaçak Yapılar Yıkılacak!

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya’da peribacaları yakınına inşa edilen yaklaşık 100 kaçak yapı gelecek haftadan itibaren yıkılacak.

Merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde, peribacaları yakınındaki otel inşaatı, geçen 14 Şubat’ta yıkılmıştı. Sonrasında Avanos ve Ürgüp ilçeleri ile Göreme, Uçhisar, Ortahisar ve Çavuşin beldelerinde bulunan bağ evi, otel inşaatı, çay bahçesi ve at çiftliğinin aralarında olduğu 60 yapı daha yıkıldı.

Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü tarafından 14 Şubat tarihinden itibaren başlayan yıkım kararları gelecek haftadan itibaren devam edecek.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.