Kardeş Şehrin Çocukları Eskişehir’de

Güncel 14 Mayıs, 15:30'de eklendi

Kardeş Şehrin Çocukları Eskişehir’de Sahne Aldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile KKTC Girne Belediyesi arasında 2016 yılında  kardeş şehir protokolü imzalandı. Bu anlaşma  ile iki şehir arasındaki ilişkiler güçlenmeye devam ediyor.

eskisehir

İlişkiler Güçlenmeye Devam

Eskişehir ve Girne arasındaki dostluğu, işbirliğini ve uyumu geliştirmek imzalanan protokol, bağları güçlendirmeye devam ediyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji ile Eskişehir 19 Mayıs Anadolu Lisesi öğrencileri “Modern Zaman İçinde” isimli tiyatro oyununda buluştu. Modern zamanda teknolojinin hayatımızın her alanında yer aldığını anlatan oyun sonrası iki okul öğrencileri birbirleri ile tanışarak sohbet etme fırsatı buldular. Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji öğrencilerinin sergilediği oyun büyük beğeni aldı.

İki Şehir Arasında Tanıtım

“Modern Zaman İçinde” oyununun yönetmeni Pınar İnandım etkinlik sonunda yaptığı konuşmada “ Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Girne Belediyesi arasında 2016 yılında imzalanan Kardeş Şehir protokolü ile iki şehir arasındaki kültürel etkinliklerin tanıtılması büyük önem kazandı. İlk defa yurt dışında bir tiyatro oyunumuzu Eskişehir’de sergilemekten dolayı çok mutluyuz. Bizlerin sizlerle buluşmasına olanak sağlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Üniversite’yi Eskişehir’de Okumak İstiyorlar

Girne 19 Mayıs Türk Maarif Koleji öğrencileri sergilenen tiyatro sonunda Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile sohbet eden öğrenciler, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün selamlarını getirdiklerini söyleyerek Eskişehir’i çok beğendiklerini, Üniversiteyi Eskişehir’de okumak istediklerini ifade ettiler.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.