KIRIM’IN FİYATLARI SOÇİ’YE YAKLAŞTI!

Güncel, Sektörel Haberler, slide 26 Aralık, 16:07'de eklendi

Rusya tur operatörleri derneği ATOR, Kırım’daki tatil fiyatlarının Soçi fiyatlarının seviyesine yükseldiğini ve kişi başına tatil fiyatının günlük 2.5 bin rubleye kadar çıktığını açıkladı.

kirim-tatil-yerleri

ATOR, Kırım Turizm Bakanı Sergey Strelbitsky’nin fiyat artışına karşı çıktığını bildirdi. Strelbitsky,  Yılbaşı tatili için fiyatların artmasının yarımadanın imajına zarar vereceğini ifade etti. Turistlerin Kırım tatilini tercih etmelerindeki yoğunluğa rağmen fiyatlardaki artışın yarımadanın imajına zarar vereceğini bildirdi.Gazetem.ru’da yer alan habere göre, tur operatörleri verilerine göre 2014 yılına kadar Kırım tatili Krasnodar’a göre yüzde 15-20 daha ucuza mal oluyordu. 2014’te fiyatlar arttı. Geçtiğimiz yaz tatilinde Kırım’da tatil yapan her turist kişi başına günlük 2.2 bin ruble ödedi. Soçi’deki tatil fiyatı ise kişi başına 2.4 bin oldu.

Genel duruma bakılacak olursa Kırım’da önümüzdeki yaz sezonu için tatil fiyatları enflasyon oranında yüzde 10 – yüzde 15 artmış durumda. Bazı otel işletmecileri ise fiyatları yüzde 20 artırdı.

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Mustafa 27 Aralık 2015

bu nasıl bir rakam yazılışı?
2,5 bin diye nereden ogrendiniz acaba
2,5 bin değil 2500