Kişiye Özel Seyahat Tasarımcıları 4 Kat Fazla Kazanıyor!

Güncel 20 Eylül, 12:33'de eklendi

Kişiye Özel Seyahat Tasarımcıları 4 Kat Fazla Kazanıyor!

Kişiye özel olarak planlanan seyahatler yapmak bu tarz seyahat ve tatillere olan talep arttıkça karlı bir meslek olmaya başlıyor.

Kişiye Özel Seyahat Tasarımcılığı Mesleği

Çin Bilgilendirme Merkezi CIIC tarafından yayınlanan habere göre Çin Turizm Akademisi Temmuz sonunda yayınladığı bir raporda Çin’de kişiye özel olarak tasarlanan seyahatlerin sayısı, 2016 yılından bu yana çok hızlı yükseldi.

Kişiye özel seyahatler, Şanghay’da faaliyet gösteren Ctrip adlı online seyahat acentesi tarafından yayınlanan bir standarda göre, hem seyahat öncesi danışmanlık, hem seyahat için özel rezervasyonlar, hem de seyahat süresince verilen özel servisler içeren özel bir seyahat ürünü.

Rehberlerden Daha Çok Kazanıyorlar

Bu gibi kişiye özel olarak tasarlanan seyahatler sunan China CYTS Tours´un Genel Müdürü Tan Jie´ye göre bu gibi seyahat satışların toplam sattıkları seyahatlerdeki oran, 2016 yılında sadece yüzde on bir iken, 2019 yılında yüzde yirmi altıya çıktı. Ctrip´e göre bu gibi seyahatlerin sayısı, 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde yüz seksen oranında arttı!

Bu olumlu gelişmeden dolayı bir çok insan artık “Kişiye Özel Seyahat Tasarımcısı“ olmaya karar veriyor. Özellikle eskiden turizmi okuduktan sonra rehber olarak çalışmış bir çok kişi, geleneksel standartlaşmış paket tur yerine müşterilerine kendi istek ve ihtiyaçlarına göre tasarlanmış özel turlar sunmak istiyor.

Bu yeni meslek Çin’de iyi para getiriyor. Çünkü “Kişiye Özel Seyahat Tasarımcısı“ olarak çalışanlar, rehberlerin kazandıkları paradan çok daha iyi para kazanabiliyorlar.

Çin’de şu anda toplam 6 bin tescilli “Kişiye Özel Seyahat Tasarımcısı“ mevcut. Bunların her biri, normal bir rehberden dört kat daha fazla para kazanıyor. /Tourexpi

Kaynak: China Internet Information Center (CIIC)

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.