Koray Arık :  2021 Turizm Sezonu Daha Kazançlı Geçecek

Güncel 17 Ekim, 09:19'de eklendi

Koray Arık :  2021 Turizm Sezonu Daha Kazançlı Geçecek

Koray Arık  Aydınbey Famous Resort Genel  Müdürü; “Bu yeni tecrübe ve deneyim ile 2021 sezonunda çok daha bilinçli, tecrübeli ve emin olarak maksimum misafir memnuniyeti sağlayarak sürdürülebilir güvenli turizm politikalarımızı daha da ileri seviyelere taşıyacağız.021 yaz sezonun herhangi hava sahası ve/veya seyahat kısıtlaması olmaması durumunda çok daha verimli,sağlıklı ve kazançlı geçeceğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

koray arık

2021 sezonu hakkındaki tahminleriniz ve ön görüleriniz nedir?

Bugünden net bir tahmin yapmak kesinlikle çok zor ancak pandemi döneminde de gerekli önlemler alınarak tatil yapılabileceğini Türkiye turizmcileri olarak tüm uluslara gösterdik.Bunu referans alarak 2021 yaz sezonun herhangi hava sahası ve/veya seyahat kısıtlaması olmaması durumunda çok daha verimli,sağlıklı ve kazançlı geçeceğine inanıyoruz.

 2021 yılında kazancınızı nasıl optimize edeceksiniz?

Elbette eski fiyatlara kısa vadede dönmek oldukça zor olacak. Öncelikle 2020 kısa dönemde satış rakamlarına takılmadan elde ettiğimiz misafir memnuniyetinin ve aldığımız pandemi tedbirlerinin faydasını mutlaka göreceğiz. Biz tesis olarak sıfır temas felsefesini görev edindik. Bu doğrultuda ürün ve hizmet çeşitliliğini artırarak kişiye özel servis düzeyine getireceğiz.

2021 yılında ülkemize gelecek turistlerin davranış biçimlerinde ( milletlerine göre değerlendirdiğimizde) farlılık olacağını düşünüyor musunuz? Olacaksa Neden, Olmayacaksa Neden?

Elbette farklılıklar olacaktır.2020 sezonunu açtığımızda Avrupalı ve Türk misafirler maske mesafe kurallarına ortalama seviyede uyduklarını gördük. Ancak BDT pazarından gelen misafirlerimiz çok daha rahat olduklarını tespit ettik. Otelimizde tüm ekibimizin kurallara %100 uyması ve uymayanları uyarması ile zamanla misafirlerin davranışlarını da çoğunlukla belli seviyeye getirdik. Örneğin ana restoranda maske takmayan misafirlere servis verilmemesi, anfi tiyatroda sosyal mesafeler ayarlanmadan şovların başlamaması, havuz-plajlarda şezlongların sürekli düzenlenerek misafir insiyatifine bırakmamak bunlardan birkaçıdır.

Ancak 2021 sezonunda Türkiye’ye gelecek olan tatilcilerin bu yıl gördükleri disiplinli, kararlı ve sürdürülebilir güvenli turizm politikamızdan dolayı bu yıla oranla daha kurallara uyan bir davranış şekli sergileyeceklerdir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.