22.3 C
Antalya
Cumartesi, Haziran 19, 2021

English EN German DE Russian RU Turkish TR

Koray Arık :  2021 Turizm Sezonu Daha Kazançlı Geçecek

Koray Arık :  2021 Turizm Sezonu Daha Kazançlı Geçecek

Koray Arık  Aydınbey Famous Resort Genel  Müdürü; “Bu yeni tecrübe ve deneyim ile 2021 sezonunda çok daha bilinçli, tecrübeli ve emin olarak maksimum misafir memnuniyeti sağlayarak sürdürülebilir güvenli turizm politikalarımızı daha da ileri seviyelere taşıyacağız.021 yaz sezonun herhangi hava sahası ve/veya seyahat kısıtlaması olmaması durumunda çok daha verimli,sağlıklı ve kazançlı geçeceğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

koray arık

2021 sezonu hakkındaki tahminleriniz ve ön görüleriniz nedir?

Bugünden net bir tahmin yapmak kesinlikle çok zor ancak pandemi döneminde de gerekli önlemler alınarak tatil yapılabileceğini Türkiye turizmcileri olarak tüm uluslara gösterdik.Bunu referans alarak 2021 yaz sezonun herhangi hava sahası ve/veya seyahat kısıtlaması olmaması durumunda çok daha verimli,sağlıklı ve kazançlı geçeceğine inanıyoruz.

 2021 yılında kazancınızı nasıl optimize edeceksiniz?

Elbette eski fiyatlara kısa vadede dönmek oldukça zor olacak. Öncelikle 2020 kısa dönemde satış rakamlarına takılmadan elde ettiğimiz misafir memnuniyetinin ve aldığımız pandemi tedbirlerinin faydasını mutlaka göreceğiz. Biz tesis olarak sıfır temas felsefesini görev edindik. Bu doğrultuda ürün ve hizmet çeşitliliğini artırarak kişiye özel servis düzeyine getireceğiz.

2021 yılında ülkemize gelecek turistlerin davranış biçimlerinde ( milletlerine göre değerlendirdiğimizde) farlılık olacağını düşünüyor musunuz? Olacaksa Neden, Olmayacaksa Neden?

Elbette farklılıklar olacaktır.2020 sezonunu açtığımızda Avrupalı ve Türk misafirler maske mesafe kurallarına ortalama seviyede uyduklarını gördük. Ancak BDT pazarından gelen misafirlerimiz çok daha rahat olduklarını tespit ettik. Otelimizde tüm ekibimizin kurallara %100 uyması ve uymayanları uyarması ile zamanla misafirlerin davranışlarını da çoğunlukla belli seviyeye getirdik. Örneğin ana restoranda maske takmayan misafirlere servis verilmemesi, anfi tiyatroda sosyal mesafeler ayarlanmadan şovların başlamaması, havuz-plajlarda şezlongların sürekli düzenlenerek misafir insiyatifine bırakmamak bunlardan birkaçıdır.

Ancak 2021 sezonunda Türkiye’ye gelecek olan tatilcilerin bu yıl gördükleri disiplinli, kararlı ve sürdürülebilir güvenli turizm politikamızdan dolayı bu yıla oranla daha kurallara uyan bir davranış şekli sergileyeceklerdir.

COVID-19 TÜRKİYE GENEL DURUMU

Türkiye
5,224,224
İyileşen Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
86,433
Pozitif Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10
Türkiye
49,071
Vefat Eden Hasta Sayısı
Updated on 18 June 2021 21:10

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GM TURİZM VE YÖNETİM DERGİSİhttps://gmdergi.com/online/
13 yıldır basılı olarak yayın hayatına başarı ile devam eden ve POYD’un (Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) resmi yayını olan GM Turizm & Yönetim Dergisi’nin online haber portalına hoş geldiniz! www.gmdergi.com’da turizmin en önemli ve güncel haberlerini günlük olarak sizlerle paylaşmaktayız. Ayrıca basılı yayınımızda yer alan önemli konuları ve çok özel röportajları online portalımız aracılığı ile okuyucularımıza sunmaktayız. Online portalımız üzerinde bulunan e- dergi okuma linki ile basılı dergimize ulaşabilir, dilerseniz akıllı telefonlarınıza app uygulaması olarak gmdergi yazarak indirip dergimizi okuyabilirsiniz. Türkiye’nin ilk ve tek Turizm ve Yönetim Dergisi GM (General Management)’ın geçmişi, online portalımız öncesinde 12 yılla dayanmaktadır. Yayın hayatına 2004 yılında başlayan GM, günümüze kadar varlığını sürdürmektedir. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, turizm sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerin yöneticilerine, değişen yönetim trendleri hakkında bilgi sağlamak, yenilikleri, değişiklikleri ve ihtiyaç duyulan çözüm önerilerini turizm yöneticileriyle paylaşmak amacıyla, aylık olarak yayınlanmaktadır. GM Turizm ve Yönetim Dergisi, tümüyle turizm endüstrisi ve turizm profesyonellerinin ilgi alanındaki konular ile sektöre ilişkin araştırma ve incelemelerden oluşmakta, sektörel trendlerle ilgili analizlere yer vermektedir. İçeriği ve yayın hedef tur operatörü, yatırımcı, işletmeci, yönetici, danışman, lojistik hizmet verenlere yönelik olarak hazırlanmaktadır. GM, yayın içeriği itibariyle, turizm sektörü ile sektörle ilişkili endüstri ve diğer kesimleri buluşturan bir BİLGİ platformu niteliğindedir. Derginin her sayısında araştırma, inceleme ve dosya konuları ile bölgelerden, Türkiye’den ve dünyadan haberlerin yanı sıra sektörün her kesiminden haberlere ve en son istatistiklere yer verilmektedir. GM, Türkiye turizm bölgelerinin genelindeki tüm üst düzey turizm tesislerinin, şirketlerinin ilgili yöneticilerine, işletmecilerine, yatırımı devam eden otellerin proje sorumlularına, turizmle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına dağıtılmakta olup Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’nin resmi yayınıdır. Keyifli okumalar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

GM MOLA

BİZİ TAKİP EDİN

22,065BeğenenlerBeğen
2,814TakipçilerTakip Et
17,800AbonelerAbone

SON HABERLER