Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Güncel 16 Temmuz, 13:24'de eklendi

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı Yapıyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde görevlendirmek üzere 56 sürekli işçi alımı yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanligi

İŞKUR üzerinden yapılacak alımlarda KPSS şartı da aranıyor. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuru şartları neler?

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne merkez teşkilatı ve bölge tiyatro müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere; şoför, aşçı, temizlik görevlisi, kaloriferci, güvenlik görevlisi ve yer gösterici alınacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda “Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı ve Bölge Tiyatro Müdürlükleri” bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağı duyuruldu. İşçiler, Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, Antalya, Konya, Adana ve Diyarbakır olmak üzere 8 ilde istihdam edilecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuruları 22-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak.

 

Özel Başvuru Şartları Ve İlanın Tüm Detayları İçin Tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turizm Bakanlığı’ndan 4 Bin Kişiye İstihdam

Turizm Bakanlığı’ndan 4 Bin Kişiye İstihdam

Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığın önümüzdeki 3 yıl içerisinde işe alacağı kadroları ve sayıları açıkladı.

Ersoy, katıldığı bir televizyon programında Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan beklenen kadro taleplerine değindi. Kütüphaneler ve kazı alanları için alımlar yapacaklarını söyledi.

Kütüphanelere 500 kadro tanımladıklarını ve yakında alımlara başlayacaklarını söyleyen Ersoy, planladıkları diğer işe alımlarla ilgili şunları söyledi:

“En büyük sıkıntımız 45-60 gün kazılması sonra bırakılmasıydı. Buna el attık. Dedik ki: Kademeli bir şekilde 12 aya çıkaralım. İlk etapta 20 tane ile başlıyoruz. Bu sene de 41 ilave getireceğiz. Önümüzdeki sene 122 ile tamamlayacağız. Hepsi tabii 12 ay olmuyor, iklim şartları müsaade etmiyor. Kazı başkanlarını davet ediyoruz. Kazı başkanlarımız biraz daha gayretli olmalılar. Bütçe sıkıntısı yok. Devlet olarak biz diyoruz ki, ‘Finanse ediyoruz, siz gelin”. Yapamayacak kazı başkanı arkadaşlarımızın yapabileceklere devretmesi lazım. 4 bine yakın işçi alacağız, ortalama 600 e yakın arkeolog alacağız, bu sayı 800’e kadar çıkabilir, 250 civarında da sanat tarihçisinin istihdamını da bu süreç içinde gerçekleştireceğiz. Bu alımları 3 yıl içerisinde yapacağız. Hem de kazı sürelerini hızlandırmış olacağız.”

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.