Kurban Bayramı Tatili İçin Hareketlilik Başladı

Güncel 17 Temmuz, 10:48'de eklendi

Kurban Bayramı Tatili İçin Hareketlilik Başladı

Milyonlarca kişi seyahate çıkacağı Kurban Bayramı için, planlarını erkenden yapmaya başladı.

uçak

Kurban Bayramının, ağustos ayına denk gelmesi sebebiyle Ramazan Bayramına göre daha yoğun geçeceği tahmin ediliyor.

Kurban Bayramı öncesi geri sayım başladı. 11 Ağustos Pazar günü başlayıp, 14 Ağustos Çarşamba günü bitecek bayram için 9 günlük tatil beklentisi yaşanıyor. Tatile çıkacak vatandaşlar bilet bulmak ve uygun fiyata sehayatlerini planlamak için şimdiden harekete geçti.

havaalanı

Bayramda Biletsiz Kalmayin

biletall.com CEO’su Yaşar Çelik, bayramlarda biletlerde indirim olmaz, dedi.  “Yoğun bir dönem olacağını tahmin ettiğimiz Kurban Bayramı için son günler yaklaştıkça bilet bulamayabilirsiniz” açıklamasında bulundu.

Cuma Günü Uçak Bileti Almayin

Çelik, cuma günleri uçak bileti almaktan kaçınılması gerektiğini söyledi ve şunları ekledi: “2018’de en pahalı yurt içi uçak bileti Cuma günleri satıldı. Ucuz uçak bileti için en ideal gün ise, pazar sabah saatleri. Seyahatiniz esnek ise hafta içi salı gününe bilet almak, size ucuz bir yolculuk yapmanız için iyi fırsatı sunar. 2018 yılı verilerine göre en pahalı yurt dışı uçak bileti Perşembe günü satıldı. En ucuz yurt dışı uçak bileti ise pazar günü satıldı’’ ifadelerine yer verdi.

bayram tatili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sektör Kurban Bayramı’nda 9 Gün Tatil Talep Ediyor

Sektör Kurban Bayramı’nda 9 Gün Tatil Talep Ediyor

Turizmciler Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasını ve ayrıca blok tatillerin yılbaşında açıklanmasını istediler.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını bekliyoruz, dedi.

Kurban Bayramı, 11-14 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak. Ayık, “İnsanlar kurban da keseceği için memleketine gidecek. Kurbanını kesmek gibi faaliyetlere ilk 4-5 gününü ayırabilir. Sonrasında tatile çıkabilir” dedi.

’Blok Tatiller Yılbaşında Açıklansın’

Ayık, “Blok tatil olabilecek tatil süreçleri yılbaşında açıklanmalı. Bu şekilde insanlar daha rahat planlama ve çok daha uygun fiyatlara tatil yapma imkanı bulacaklar” dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.