Laakkonen: “Konaklama Sektöründe Yeşil İyileşme Olmalı” 

Güncel 24 Kasım, 12:34'de eklendi

Laakkonen: “Konaklama Sektöründe Yeşil İyileşme Olmalı”

Techstars Genel Müdürü Sam Laakkonen;” Konaklama sektöründe yeşil iyileşme olmalı” dedi. Ve Covid -19 sonrasındaki süreçte sürdürülebilirliğin ön plana daha çok çıktığı iade ederek. Konaklama sektörünün  bu değişime uyum sağlaması için hangi adımları atması gerektiğini ortaya koydu.

yeşil

Laakonen düşünce tarzının değişmesi gerektiğine vurgu yaparak; Sürdürülebilirlik hakkında düşüncelerini sıraladı.

“İşletmeler Maliyet Tasarrufu Nasıl Sağlar?”

“Sürdürülebilirlik genellikle ek maliyetlerle ilişkilendirilir. Ancak çoğu zaman durum böyle değildir ve sürdürülebilirliği benimseyen modeller, işletmelere maliyet tasarrufu da sağlar. Daha önceki konuşmalarımda teknolojiden ve özellikle de verilerin gücünden bahsetmiştim ve sanırım, “konaklama sektöründe yeşil iyileşmeyi” etkinleştirmenin anahtar bileşenlerinden biri de veri olacak. Çoğu işletme hali hazırda enerji tüketiminden müşteri kayıtlarına kadar her konuda devasa veri kümelerine sahip. Ancak bu veriler hala çok az kullanılmakta. Harvard Business Review’e göre (What Your Data Strategy 2017 – Leandro DalleMule ve Thomas H. Davenport), “Sektörler arası araştırmalar, bir kuruluşun yapılandırılmış verilerinin ortalama olarak yarısından azının, karar vermede aktif olarak kullanıldığını ve 1’den azının yapılandırılmamış verilerinin% ‘si analiz edilir veya kullanılır ” . Bence bu konaklama dahil tüm sektörler için önemli bir fırsat sunuyor.

Konaklama Sektörü Bunu Yapmalı

Laakonen: “Veri biliminde uzmanlık ve organizasyonel yetkinlik oluşturmak zor değildir ve üçüncü şahıslardan nispeten daha ucuza satın alınabilir. Veriler analiz edilip anlaşıldıktan sonra, işletim modeli ayarlamaları için sayısız fırsat sağlar.  Konaklama sektörü daha sürdürülebilir bir COVID sonrası dünyaya bir yol sağlaması için bunu yapmalı.”dedi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.