Labirent Görünümlü Sazlıklar Turistleri Büyülüyor

Güncel 8 Ekim, 12:28'de eklendi

Labirent Görünümlü Sazlıklar Turistleri Büyülüyor

Turistler balıkçılları, caretta carettaları izleyerek labirent görünümlü sazlıkların arasında yolculuğa çıkıyor. Sazlıklar, Muğla’nın Ortaca ile Köyceğiz ilçelerinde yer alıyor.

Labirent Görünümlü Sazlıklar Turistleri Büyülüyor

Sazlıkların oluşturduğu doğal labirentler, sonbaharda büründüğü sarı renkle bölgeye gelen turistleri büyüsü altına alıyor.

Turistler, Köyceğiz ile Ortaca’nın Dalyan Mahallesi’nden İztuzu Plajı’na hareket ediyor. Tur, sazlıklar arasında balıkçılları, caretta carettaları ve Dalyan kefalini izleyerek başlıyor.

Bölge, tatilini geçirmek için yurt içi ve yurt dışından gelen turistlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. Bölgede, havadan bakıldığında labirenti andıran sazlık alanlar bulunuyor.

Sazlıklar, ilkbaharda yeşilin, sonbaharda ise sarının her tonunun hakimiyetiyle turistlere kendini gösteriyor. Kaunos Antik Kenti ile tarihi açıdan da zengin olan bölge, tatlı ve tuzlu suyu, kumsalıyla rüya gibi bir tatil vaat ediyor. Dalyan, gökyüzünden bakıldığında su kanallarındaki parıltıyı gözler önüne seriyor. Deniz ve gölün birleşiminde yer alan İztuzu Plajı’ndaki kumsal tatilcilerin beğenisini topluyor.

Gm Dergi’nin diğer haberleri için tıklayın.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.