Limak, Antalya Turizm Fuarı’nda 2020 Hedeflerini Anlattı!

Güncel 7 Kasım, 10:50'de eklendi

Limak, Antalya Turizm Fuarı’nda 2020 Hedeflerini Anlattı!

Limak Hotels Satış Pazarlama Müdürü Murat Uzun, 28- 29 Ekim 2019’da düzenlenen Antalya Turizm Fuarı’nda 2020 ile ilgili düşüncelerini ilk kez anlattı. Turizm profesyonellerinin ağırlandığı Antalya Turizm Fuarı’nda ilk kez konuşan Uzun, Thomas Cook iflası hakkındaki görüşlerini de ifade etti.

Limak Atlantis Satış Pazarlama Müdürü Murat Uzun

Antalya Turizm Fuarı Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

GM Dergisi’nin önderliğinde gerçekleşen çok güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Beklentimin çok üzerinde ve güzel organize edilmiş bir alanda bulduk kendimizi. Burada esas olan şey bu işin bundan sonra da devamının gelecek olması. Bizim hep beklediğimiz, hayal ettiğimiz şey Türkiye’de bizi pazarlayanların Antalya Turizm Fuarı’na davet edilip acentemizin burada, yerinde pazarlama yapmasıydı. İlk öncüsü başlamış gibi gözüküyor. Otelci arkadaşlar, tedarikçiler, acenteciler ve otel endüstrisinde çalışan diğer alt tedarikçi firmaları ile beraber güzel iş görüşmeleri de sağladık. Şuana kadar gelen feedbackler ve bizim görüşmelerimiz çok olumlu. Bunun için tekrardan GM Dergi’ye teşekkürlerimizi iletiyoruz.

2020 Hedefleriniz Nelerdir?

Turizmciler olarak ortak düşüncemiz,  2005 -2020 yılları arası çalışan turizmciler için erken emeklilik istiyoruz. Darbeyse darbeyi yaşadık. Uçak sorunuysa uçak sorununu yaşadık. Bombalarsa bombaları yaşadık. En son 180 yıllık şirket gelip bizim çalıştığımız yıllar içerisinde battı. Türk turizmcileri olarak biz bayağı her şeye alışmışız bunu gördük son yaşananlarda.

“Thomas Cook’un Olmaması Bizleri Zorlayacak”

On günde yeni düzene ayak uydurmayı başardık. Thomas Cook’un olmamasının şu anda çok büyük acılarını hissetmiyoruz, ama seneye Thomas Cook’un olmaması sorunlar yaratmaya başlayacaktır. . Onların yerini dolduracak acenteler, büyüme kapasitelerini sağlıklı bir şekilde sağlayabilmeliler. Biz burada çok yaşamadık, ama Marmaris ve Bodrum’da Thomas Cook’un etkisi olan irili ufaklı bir sürü otel grubu var. Onların yerine yeni gelecek acenteler Ege’deki azalan artışı sağlayacaktır. Biz Antalya otelleri olarak Rusya olmadı, Ukrayna’yı güçlendirdik. Almanya olmadı, alternatif pazarlara çok yüklendik. Limak Grubu olarak yıllık gelirimizi % 80’in altına hiç düşürmedik. Thomas Cook’un olmaması bizi zorlayacak. Tekrardan zorlu bir sezona başlıyoruz.  Çünkü 2015-2014 fiyatlarına yavaş yavaş geldik. Thomas Cook’un batması turizmciler için zor bir durum. Bunu da atlatacaktır turizmciler, ama onların yerini alacak firmaların sağlıklı bir şekilde büyümesini temenni ediyoruz.

“Makedonya ve Üsküp’te AVM, Rezidans ve Otel Açıyoruz”

Limak Grubu’nun alternatif pazar grubunu tekrardan yapılandıracağız. Türk pazarı bu dönemde belki tekrar bir artış gösterebilir. Geçen yıl birazda enflasyondan kaynaklı pazara biraz fazla zam olmuştu. Antalya bölgesinde iç pazara artış gösterebilir. Diğer büyük operatörlerde artışlar gözükecektir. Antalya binamızda bütün odaları komple yeniliyoruz.  Bizde bu dönemde eksikliklerimizi kapatıyoruz açıkçası. Antalya bölgesinde dört otelimiz var. Kıbrıs projemiz çok iyi gidiyor. Bafra bölgesindeki Limak otelimiz bölgenin en pahalı ve en prestijli oteli oldu. Yeni bir projemiz olarak Makedonya’da, Üsküp’te konsept olarak AVM, rezidans ve otel açıyoruz.  Otel bacağını 2020 Haziran itibariyle açmayı planlıyoruz. Sonrasında 900 dairelik bir rezidans ve bölgenin en büyük AVM’sini açacağız.

“Biraz Sekebiliriz Ama Yüzümüz Gülecek”

Toplamda dokuz otele çıkıyoruz. Büyümeye devam edeceğiz.  Kıbrıs’taki otelimiz beklentimizin üzerinde bir dolulukta. Kıbrıs’ın bölgesel sıkıntıları var evet ama doluluklarımız iç pazar göre gayet istediğimiz seviyede şuanda. Kaliteden ödün vermeyelim. Personel ve hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışalım. Bizlere güvensinler. Bizler de en güzeliyle ve en layıkıyla bu işin içinden çıkacağız. Çok şey atlattık bu dönemde biraz sekebiliriz ama yüzümüz gülecek.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.