Lufthansa Yüzde 90 Kapasite İle Uçacağını Bildirdi

Güncel 5 Haziran, 10:17'de eklendi

Lufthansa Yüzde 90 Kapasite İle Uçacağını Bildirdi

Lufthansa Grubu’na dahil olan tüm hava yolları şirketleri önümüzdeki haftalarda ve aylarda turistik uçuşlarını yeniden harekete geçireceklerini bildirdi.

Lufthansa

Lufthansa Grubu hava yolları, eylül ayına kadar kısa ve orta menzilli uçuşlarının yüzde doksanını yeniden sunacağını bildirdi. Aynı zamanda uzun menzilli uçuşların yüzde yetmişini yeniden başlatacağını da belirtti.

En kısa zamanda mümkün olduğu kadar çok uçuşu yeniden sunmayı hedeflediğini söyleyen Lufthansa Grubu; daha şimdiden sonbahar ve kış tatillerini planlamak isteyen yolcuların istedikleri yere uçabilmesini sağlamak istiyor.

Gruba ait en büyük hava yolları şirketi olan Lufthansa, sonbaharda Frankfurt ve Münih kalkışlı olmak üzere haftada yüzden fazla Kuzey Afrika uçuşu sunduğu gibi; Asya ülkelerine haftada 90 uçuş, Ortadoğu’ya haftada 20 uçuş ve Sahara’nın güneyinde bulunan Afrika ülkelerine haftada 25 uçuş gerçekleştirecek.

Lufthansa, kısa ve orta menzilli uçuşlarda haftada toplam 1.800 bağlantı sunacak.

Frankfurt’tan toplam 108, Münih’ten de 88 farklı şehre uçacak

Eylüle kadar yeniden uçuş programına konulacak uçuşlar, dünden beri rezervasyon sistemlerine girilip satın alınabilecek duruma getirildi.

Koronavirüs krizinden dolayı servis konseptini genişleten Lufthansa, yolcularına uçuştan önce birer dezenfeksiyon seti sunacak ve her konuda eskisine göre daha da sıkı hijyen tedbirlerini alacak. 8 Haziran tarihinden itibaren yolcular tüm Lufthansa ve Eurowings uçuşlarında uçuş boyunca ağız ve burunlarını tamamen kapatacak maskeler takmak zorunda olacak.

 

GM Dergisinin Diğer Haberleri İçin Tıklayınız!

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.